Nedeľa 14. 07. 2024 17:09:00 | Meniny má Kamil

Haščák podal trestné oznámenie pre konverzáciu, ktorú zverejnil Matovič

BRATISLAVA/ Finančník Jaroslav Haščák podal trestné oznámenie pre zneužitie právomoci orgánov činných v trestnom konaní (OČTK) v kauze mobilných správ, ktorú nedávno otvoril líder hnutia OĽANO a priatelia Igor Matovič.

TASR|9. október 2023|17:54:44

Zdroj: Facebook / Jaroslav Haščák, Igor Matovič

Súvisiaci článok
Matovič zverejnil komunikáciu Sulíka s Haščákom. Podľa neho dokazuje, že SaS slúžila mafii
Čítajte viac >

TASR o tom informoval jeho právny zástupca Martin Škubla. Matovičove septembrové vyjadrenia vníma obhajoba ako dôkaz o vážnom podozrení z nezákonného úniku informácií zo živého policajného spisu.

"Je zrejme len náhodou, že negatívne ladené vyjadrenia Igora Matoviča proti neštátnym zdravotným poisťovniam prišli len pár dní pred voľbami a tesne pred ukončením prepoisťovacej kampane. A rovnako bude náhodou, že obsah telefónu zrejme poskytla vyšetrovacia súčasť Národnej kriminálnej agentúry pod názvom tím Gorila," skonštatoval Škubla.

Trestné oznámenie je podľa právneho zástupcu smerované voči organizovanej skupine z prostredia vyšetrovania, polície a médií. Poukazovať má podľa neho na vážne podozrenie z nezákonného obchodovania s výsledkami prebiehajúceho vyšetrovania. Obhajoba zároveň avizuje, že v rámci prebiehajúcich konaní bude o týchto nezákonnostiach informovať Ústavný súd SR, Európsky súd pre ľudské práva (ESĽP) či Europol.

Obhajoba zároveň pripomenula, že Haščákove telefóny boli zaistené 1. decembra 2020 pri úkonoch, ktoré sú aktuálne aj predmetom podania na ESĽP. Nezákonnosť týchto úkonov mala pritom vyplynúť z rozhodnutí súdov a i generálnej prokuratúry. "Pričom Ústavný súd SR ich v januári tohto roka označil za protiústavnú fishing expedition, t. j. výpravu za hľadaním čohokoľvek," dodal Škubla.

Matovič zverejnil v septembri úryvok údajnej komunikácie z jesene 2020 medzi Haščákom a lídrom SaS Richardom Sulíkom. Ten mal podľa správ Sulíka inštruovať v argumentácii pri riešení dofinancovania zdravotných poisťovní.


Súvisiaci článok
Haščák očakáva, že polícia začne trestné stíhanie pre správy, ktoré zverejnil Matovič
Čítajte viac >


Súvisiaci článok
Polícia začala trestné stíhanie na základe informácií z Haščákových mobilov
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť