Štvrtok 23. 05. 2024 14:37:31 | Meniny má Želmíra

V Hoteli Lomnica nahlásenú bombu nenašli

TATRANSKÁ LOMNICA/ V Hoteli Lomnica v Tatranskej Lomnici sa bomba nenašla. Ako TASR za hotel informovala Katarína Židek Gaťašová, jeho zamestnanci dostali v sobotu (21. 10.) podvečer výhražnú správu s informáciou o prítomnosti výbušného zariadenia v jeho priestoroch.

TASR|22. október 2023|17:18:16

Zdroj: Facebook/Hotel Lomnica

Súvisiaci článok
Žena v Lučenci zrazila maloleté dievča a odišla. Polícia hľadá svedkov
Čítajte viac >

"Na miesto boli okamžite privolaní príslušníci Policajného zboru a Hasičského a záchranného zboru Vysoké Tatry. Hostia boli následne po nahlásení bomby bezpečne evakuovaní do sesterskej prevádzky hotela, reštaurácie Kuszmannov bazár, kde sa o nich personál hotela postaral," uviedla Židek Gaťašová.

Ako povedala, pyrotechnická prehliadka hotela príslušníkmi polície spolu so psovodom a psom špecializovaným na vyhľadávanie výbušnín bola po niekoľkých hodinách ukončená s negatívnym výsledkom.

"V prípade, ak by sa potrebné bezpečnostné práce neukončili do polnoci, mali sme pre hostí zabezpečené ubytovanie v okolitých hoteloch. V tomto prípade sa bude polícia zaoberať podozrením na skutok šírenia poplašnej správy," dodal Peter Mudrý, člen predstavenstva Mores Resort, a. s., ktorá je majiteľom Hotela Lomnica a reštaurácie Kuszmannov bazár.

"Bola vykonaná evakuácia hostí, ako aj samotných zamestnancov a následne bola vykonaná pyrotechnická prehliadka objektu, výsledok bol negatívny. Vyšetrovateľ Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade v danom prípade vedie trestné stíhanie vo veci trestného činu šírenia poplašnej správy," uviedla pre TASR hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Prešove Jana Ligdayová.


Súvisiaci článok
VIDEO Obeťou falošnej lekárky sa stala ďalšia seniorka v Bratislave
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť