Pondelok 20. 05. 2024 19:40:43 | Meniny má Bernard

KDH chce odvolať podpredsedu parlamentu Blahu, lebo zvesil Čaputovú

SLOVENSKO/ Poslanci Národnej rady SR za KDH chcú odovzdať návrh na odvolanie Ľuboša Blahu (Smer-SD) z postu podpredsedu parlamentu v utorok (7. 11.). Pre TASR to uviedla predsedníčka klubu KDH Martina Holečková s tým, že zozbierali potrebný počet 30 podpisov poslancov na podanie návrhu. Predpokladá, že poslanci by mohli o návrhu rokovať 14. novembra pred schôdzou o programovom vyhlásení vlády.

TASR|6. november 2023|12:57:49

Zdroj: Ľuboš Blaha

Súvisiaci článok
Blaha zvesil Čaputovú a vlajku EÚ, KDH ho chce odvolať
Čítajte viac >

"KDH už získalo potrebný počet 30 podpisov na odvolanie Ľuboša Blahu. Návrh na jeho odvolanie by sme chceli odovzdať v utorok a predpokladáme, že mimoriadna schôdza o jeho odvolávaní by mohla byť v utorok 14. novembra pred schôdzou o programovom vyhlásení vlády," uviedla Holečková.

Poslanci tak reagujú na video, v ktorom Blaha vo svojej kancelárii zvesil portrét prezidentky Zuzany Čaputovej a odstránil vlajku Európskej únie. "Dôvody, pre ktoré chceme Blahu odvolať, sú dehonestujúce správanie sa voči úradu prezidenta, zavesenie portrétu zahraničného predstaviteľa komunistického režimu a masového vraha a spochybňovanie nášho členstva v Európskej únii," doplnila Holečková.

Podpisy k návrhu dodali aj poslanci za SaS, potvrdila to v pondelok poslankyňa Mária Kolíková (SaS). Podporu schôdze k odvolaniu Blahu avizovali aj poslanci z hnutia Slovensko.


Súvisiaci článok
NA PITVORE: „Ty šúchaj nožičkami, o chvíľočku sa Ti začnem venovať,“ napísal minister svojmu oponentovi. Koho vám to pripomína?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť