Nedeľa 14. 04. 2024 06:37:08 | Meniny má Justina

Korčok: Ak bude Pellegrini kandidovať na prezidenta, mal by odstúpiť z vedenia parlamentu. Bude v konflikte záujmov

SLOVENSKO/ Prezidentský kandidát Ivan Korčok ukazuje svoju politickú neskúsenosť, keď vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD), aby odovzdal funkciu, ak by kandidoval za prezidenta. Uviedol to v reakcii Pellegrini, ktorý odmieta konflikt záujmov v tom, že vyhlasuje termín prezidentských volieb.

TASR|21. november 2023|12:00:06

Zdroj: Facebook/Ivan Korčok

Súvisiaci článok
Pellegrini sa vraj ešte nerozhodol, či bude kandidovať za prezidenta
Čítajte viac >

"Ukazuje sa politická neskúsenosť Korčoka, ktorý takéto vyhlásenie dal bez toho, aby si uvedomil, čo hovorí. Žiaden konflikt záujmov tu nie je, len si splním svoju ústavnú povinnosť vyhlásiť termín volieb," povedal Pellegrini na utorkovej tlačovej konferencii.

Nerozumie rečiam o zneužívaní funkcie. Pripomenul Korčokovi, či by vyzýval odstúpiť aj prezidentku Zuzanu Čaputovú, ak by opäť kandidovala, keďže ako úradujúca prezidentka by mala výhodu. "O tom hovorí jeho politická neskúsenosť. Takto to nefunguje," doplnil.

Korčok hovorí, že pre férovosť by bolo dôležité, aby Pellegrini odovzdal funkciu predsedu NR SR niekomu z podpredsedov. "Každým dňom je jasnejšie, že predseda Národnej rady sa dostáva do konfliktu záujmov," uviedol v pondelkovej (20. 11.) relácii televízie Joj Analýzy. Keďže voľby prezidenta SR vyhlasuje predseda NR SR, má podľa neho Pellegrini zásadnú výhodu oproti ostatným kandidátom aj pri plánovaní svojej kampane.

Pellegrini zatiaľ neoznámil, či sa bude v roku 2024 uchádzať o post prezidenta SR. Okrem Korčoka zámer kandidovať už ohlásili bývalý diplomat Ján Kubiš a zakladateľka Iniciatívy za vymazaných rodičov Beáta Janočková.


Súvisiaci článok
Budú mať pekné Vianoce. Dôchodcovia majú dostať ešte do konca roka od vlády po 300 eur!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť