Sobota 13. 04. 2024 14:16:19 | Meniny má Aleš

Fico chce, aby Sulík nahradil škodu za Expo v Dubaji. Smer preto zvoláva parlament

SLOVENSKO/ Poslanci koaličného Smeru-SD doručili do Národnej rady (NR) SR návrh na zvolanie mimoriadnej schôdze v súvislosti s pochybeniami okolo výstavy Expo Dubaj 2020. Na schôdzi chcú poslanci požiadať lídra opozičnej SaS a exministra hospodárstva Richarda Sulíka, aby nahradil vzniknutú škodu.

TASR|30. november 2023|08:00:06

Zdroj: Facebook / SMER - SSD

Súvisiaci článok
VIDEO Sulík reaguje na zistenia NKÚ: Pochybenia sú len v účtovnej rovine. Ušetrili sme milión eur
Čítajte viac >

Informoval o tom premiér a líder Smeru-SD Robert Fico.

Fico pripomenul, že v Dubaji nespravovali financie zodpovedne, a tak by mal Sulík vzniknutú škodu zaplatiť. Ministerstvo hospodárstva (MH) SR pri príprave a organizácii Svetovej výstavy EXPO Dubaj 2020 na základe kontroly Najvyššieho kontrolného úradu (NKÚ) SR viackrát zlyhalo.

Podľa NKÚ bolo 634 000 eur zo štátneho rozpočtu použitých nehospodárne, pričom vyše 400 000 eur súvisiacich s reštauráciou Take Away v dubajskom Slovenskom pavilóne je predmetom súdnych sporov.

Podľa Sulíka však nepochybil on ako minister hospodárstva. "K pochybeniam došlo v oblasti účtovníctva a výkazníctva, ale to neznamená, že sa 'prešustrovali' peniaze. Naopak, my sme ušetrili milión eur z rozpočtu, ktorý bol riadne schválený," uviedol Sulík.

Premiér zároveň informoval, že vo štvrtok (30.11.) budú predstavitelia koalície na koaličnej rade riešiť štátny rozpočet. Minister financií Ladislav Kamenický (Smer-SD) avizoval, že by chcel všetky opatrenia, ktoré sa týkajú návrhu rozpočtu na budúci rok, predložiť v jednom legislatívnom balíku.

O podrobnostiach zo stredajšieho rokovania koaličnej rady sa podľa Fica informovalo len stručne, pretože sa zhodla na ďalšom postupe, výsledkom čoho bolo napríklad schválenie riešenia problému s hypotékami na vláde.


Súvisiaci článok
Vláda schválila vznik ministerstva cestovného ruchu a športu
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť