Sobota 18. 05. 2024 08:58:32 | Meniny má Viola

Žilinka odmieta spochybňovanie krajských prokurátorov. S vecami od Lipšica sa vraj budú vedieť vysporiadať

BRATISLAVA/ Generálny prokurátor SR Maroš Žilinka, bez ohľadu na politické rozhodnutie o budúcnosti Úradu špeciálnej prokuratúry, odmieta verejné spochybňovanie schopnosti prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s trestnými vecami, ktoré sú aktuálne v pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry.

TASR|5. december 2023|10:20:15

Zdroj: Facebook / Maroš Žilinka - generálny prokurátor SR

Súvisiaci článok
Skončí Lipšic ako špeciálny prokurátor? Koalícia ide preveriť jeho bezpečnostnú previerku
Čítajte viac >

Vyplýva to z vyjadrenia šéfa Generálnej prokuratúry (GP) SR, ktoré zverejnil na sociálnej sieti.

"Bez ohľadu na to, aké rozhodnutie prijmú zástupcovia výkonnej a zákonodarnej moci vo vzťahu k budúcnosti Úradu špeciálnej prokuratúry, z princípu dôrazne odmietam verejné spochybňovanie schopnosti prokurátorov krajských prokuratúr vysporiadať sa s trestnými vecami, ktoré sú aktuálne v pôsobnosti Úradu špeciálnej prokuratúry," zdôraznil Žilinka.

Takéto vyjadrenia považuje za dehonestujúce a neprípustne degradujúce odbornú spôsobilosť prokurátorov krajských prokuratúr, čo vážne ohrozuje dôveryhodnosť prokuratúry a zneisťuje verejnosť.

"Prokurátori krajských prokuratúr vysoko kvalifikovane konajú v trestných veciach organizovaného zločinu, závažnej násilnej a ekonomickej trestnej činnosti, drogovej kriminality, ako aj trestnej činnosti verejných činiteľov a práve z ich radov sa v podstatnej miere personálne kreoval a kreuje Úrad špeciálnej prokuratúry," dodal šéf GP SR.


Súvisiaci článok
Slovenské vlky sa strieľať nejdú, vyhlásil Taraba. O rušení Malej Fatry vraj nikdy nehovoril
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť