Streda 22. 05. 2024 14:05:00 | Meniny má Júlia, Juliana

Peťa Vlhová odletela do Švajčiarska a zverejnila fotku s priateľom. Je jasné, že je odhodlaná rýchlo sa dať do poriadku!

ŠVAJČIARSKO/ Slovenská lyžiarka Petra Vlhová odletela do Švajčiarska, kde ju čakajú konzultácie s lekármi po zranení, ktoré utrpela po páde v sobotných pretekoch v Jasnej. Jej otec Igor Vlha potvrdil, že ju v blízkom období čaká operácia. Peťa pridala na svoj Instagram prvú fotku po nehode, s priateľom. Vyzerá na nej motivovaná a odhodlaná rýchlo sa dať doporiadku a znova rozdávať Slovensku radosť. ZDROJ: TASR

Michal Filek|22. január 2024|10:10:31

Zdroj: Instagram/Petavlhova13

Súvisiaci článok
Obavy sa potvrdili. Peťa má poškodené väzy v kolene a sezóna sa pre ňu skončila
Čítajte viac >

"Petra odletela do Švajčiarska na konzultácie s lekármi, ktorí zhodnotia jej stav a budeme postupovať podľa ich prognóz. Ani ja nemám bližšie informácie, ale verím, že jej operácia dopadne dobre," uviedol otec Boris Vlha.

Na slovenskú lyžiarku sa prišli pozrieť do Jasnej tisícky fanúšikov, po zranení jej vyjadrili obrovskú podporu na sociálnych sieťach. "Neskôr už bola vysmiata, ale mrzí ju to. Ale riziko pri lyžovaní je vždy. Stalo sa to, treba to brať, ako to je," povedal Vlha a doplnil, že aj to patrí k lyžovaniu: "Je to ťažké aj z psychickej stránky. Museli sme sa z toho dostať. Zranili sa však i iní. Všetkým sľubujem, že Petra z toho vyjde silnejšia a bude nám znova robiť radosť, ako robila doteraz."

421809226_7839661702714589_4200550181302619177_n.jpg

Vlhovej otec sa vyjadril aj k SP v Jasne, ktorý sa organizoval po troch rokoch: "Klobúk dole. Som veľmi šťastný, že zväz sa zhostil tejto úlohy. Nebolo to na výbornú, bolo to top. Videli to aj v zahraničí. Fungovalo všetko, aj doprava aj vstupenky. Ľudia boli šťastní. Bol to sviatok športu na Slovensku. Veľmi vydarené podujatie."

Podľa neho to boli ešte lepšie preteky ako v roku 2021: "Bol to najlepší Svetový pohár, aký som zažil. Naposledy bol žiaľ covid. Nedá sa to porovnať. Som veľmi rád, keď sú ľudia vysmiati a šťastní. Bohužiaľ, stáva sa i to, čo sa stalo nám. Som rád, že aj na nedeľňajší slalom všetci prišli a zatlieskali najlepším dievčatám."

Na záver vyslovil prianie, aby sa SP vrátil čoskoro opäť na Slovensko: "Dúfam, že FIS všetko prehodnotí a o dva roky tu bude znova Svetový pohár. Boli by sme z toho šťastní. Aj oni vidia, že dokážeme nemožné veci a fungujeme na jednotku."

Podobný názor zdieľa aj Petina najväčšia konkurentka, Američanka Mikaela Shiffrinová.

Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová potvrdila, že Jasná je jej obľúbené miesto a tretíkrát za sebou triumfovala v slalome. V stredisku v Nízkych Tatrách nenašla premožiteľku po rokoch 2016 a 2021 ani v nedeľu.

"Cítim sa dobre. Bol to emocionálne ťažký víkend. Som veľmi šťastná a spokojná za moje výkony. Jediný problém je, že je veľmi ďaleko, kým sa sem dostanete," uviedla v rozhovore po pretekoch.

mikaela shiffrin.jpg Zdroj: Facebook / Mikaela Shiffrin

Američanka vylepšila výsledky spred troch rokov, keď v slalome zvíťazila, no v obrovskom slalome skončila tretia. Slovenka si v sobotu poranila väzy v pravom kolene a sezóna sa pre ňu skončila. "Oná ma veľkú podporu. Bude to trvať určitý čas, kým sa z toho dostane. Petra je však silná po fyzickej aj mentálnej stránke. Určite sa vráti späť silná," povedala Shiffrinová.

"Veľmi nám dnes chýbala, myslím si, že by predviedla rýchlu jazdu. Rada sa pozerám na to, ako lyžuje. Vďaka nej posúvam na lepšiu úroveň aj svoje výkony. Zrinka predviedla dobrý výkon a rovnako aj Anna Swennová. Dnes to bol špeciálny deň, no Petra nám bude veľmi chýbať vo zvyšku sezóny."

mikaela shiffrin1.jpg Zdroj: Facebook / Mikaela Shiffrin

Shiffrinová sa stala víťazkou Veľkej ceny Demänovských jaskýň, keď získala počas dvoch dní 180 bodov a dúfa, že sa preteky do slovenského strediska ešte vrátia: "Mám z Jasnej rovnaké pocity ako po Killingtone. Je to unikátne tým, že keď idete dole kopcom, tak v polovici trate je na boku veľký dav fanúšikov. Počujete veľa hluku a je to niečo, čo inde nenájdete."


Súvisiaci článok
AKTUALIZOVANÉ Športová tragédia. Peťa Vlhová spadla a zostala ležať na trati
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť