Sobota 15. 06. 2024 18:01:36 | Meniny má Vít

Fico vraj za sto dní dokázal viac, ako vlády pred ním za celé roky

SLOVENSKO/ Vláda dokázala podľa premiéra Roberta Fica (Smer-SD) za sto dní viac ako vlády pred ňou za niekoľko rokov. Uviedol to na sociálnej sieti.

TASR|1. február 2024|19:37:32

Ilustračné foto. Zdroj: Facebook/Robert Fico

Súvisiaci článok
V kauze Súmrak vedú trestné stíhanie vo veci. Ficovi a Kaliňákovi udelil Žilinka paragraf 363
Čítajte viac >

Slovensko dosiahlo podľa Fica akceptáciu v zahraničí a na medzinárodných fórach prezentuje suverénny slovenský postoj. Úspechy vidí aj v domácej politike.

"Doma sme rozbehli zmeny v legislatíve, ktoré prinesú zásadné zlepšenie v kvalite spravodlivosti a právneho štátu. Identifikovali sme ťažiskové témy pre naštartovanie ekonomického rastu. Najdôležitejšia zmena však prišla v podobe stability a profesionálneho výkonu štátnej moci na všetkých úrovniach," uviedol.

Ďalej vyzdvihol napríklad prijatie riadneho štátneho rozpočtu v rekordnom čase, prijatie kompetenčného zákona, ktorým vzniklo nové ministerstvo športu a cestovného ruchu, alebo nájdenie riešenia podpory pre poľnohospodárov a potravinárov.

"Čakáme na kvalitnú opozičnú kritiku a hľadanie fundovaných riešení, nie hádky, obštrukcie a agresívne skandovanie na uliciach. Celú našu energiu zameriavame na lepší, pokojnejší a bezpečnejší život všetkých občanov SR," dodal premiér.


Súvisiaci článok
Pellegriniho s Korčokom vyzýva na súboj panoptikum slovenskej politiky - Kotleba, Harabin, Matovič, Danko, Švec... No na môj veru!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť