Sobota 18. 05. 2024 08:03:26 | Meniny má Viola

Uplynulo už šesť rokov od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej

VEĽKÁ MAČA/ Trnavský samosprávny kraj (TTSK) považuje za dôležité si neustále pripomínať pamiatku zavraždeného investigatívneho novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej i hodnoty slobody slova a pokračuje v prípravách vytvorenia pietneho miesta vo Veľkej Mači v okrese Galanta. V tomto roku počíta s výdavkami na úrovni 200 000 eur z celkového pol milióna, ktorý je v krajskom rozpočte vyčlenený.

TASR|21. február 2024|07:50:08

Zdroj: TASR

Súvisiaci článok
NA PITVORE: „Ty šúchaj nožičkami, o chvíľočku sa Ti začnem venovať,“ napísal minister svojmu oponentovi. Koho vám to pripomína?
Čítajte viac >

Informoval o tom predseda TTSK Jozef Viskupič.

"V spolupráci s pozostalými sme sa rozhodli vybudovať pamätník slobody slova na mieste tragédie. V roku 2021 sme vyhlásili výtvarno-architektonickú súťaž, z ktorej odborná porota vybrala víťazný návrh s názvom Záhrada. Na žiadosť rodiny boli minulý rok zrealizované búracie práce objektov na pozemku, kde pietne miesto vznikne," uviedol Viskupič.

Odstránená bola aj brána, ktorá je uložená v depozitári Vlastivedného múzea v Galante pre prípad, že by sa v budúcnosti našlo jej využitie.

Pri príležitosti 6. výročia vraždy novinára a jeho snúbenice si predseda TTSK uctí ich pamiatku na mieste tragédie v stredu (21. 2.) o 8.30 h. V roku 2018 udelil Trnavský kraj novinárovi Jánovi Kuciakovi a jeho snúbenici Martine Kušnírovej Cenu slobody Antona Srholca in memoriam.


Súvisiaci článok
Začal súd s Bödörom. Mal dať úplatok 50-tisíc eur
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť