Utorok 21. 05. 2024 23:33:54 | Meniny má Zina

VIDEO Prezidentka: Atmosféra je po voľbách poznačená nenávisťou, zastavme to!

SLOVENSKO/ Nie je v poriadku útočiť na dôstojnosť človeka bez ohľadu na jeho politický názor. Prezidentka Zuzana Čaputová to uviedla na sociálnej sieti.

TASR|11. apríl 2024|14:45:03

Ilustračné foto. Zdroj: Zuzana Čaputová

Súvisiaci článok
Zuzana Čaputová nemá ambície v štruktúrach NATO, ani v slovenskej politike
Čítajte viac >

Atmosféra na Slovensku je podľa nej aj po voľbách poznačená nenávisťou. "Zastavme to, prosím, skôr, ako sa nám to vymkne spod kontroly," vyzvala.

Za neprijateľné označila ponižovanie, dehumanizáciu, vulgárne nadávky na ulici a nenávistné komentáre na sociálnych sieťach smerované verejne známym osobnostiam, novinárom, športovcom, politikom len pre nesúhlas s ich postojom alebo prácou. "Osobitne nebezpečné a odsúdeniahodné je podnecovanie k takémuto konaniu z pozície politickej moci," podotkla.

Hlava štátu tiež vyzvala ľudí, aby sa oslobodili od potreby na všetko reagovať. "Slovné útoky nemajú konca, podnecujú sa navzájom. Majme silu pretrhnúť túto reťaz hnevu," uviedla.

Rôzne názory či vzájomný nesúhlas sú podľa prezidentky prirodzené. Hovorí však, že diskutovať treba v rovine argumentov, nie útokov na ľudskú dôstojnosť. "Lebo odsudzujúca nadradenosť nám nepomáha. Súťaž vo vyjadrovaní frustrácie nepomáha. Sarkazmus, zosmiešňovanie na úkor druhých tiež nepomáha. Mať rešpekt k druhému, k jeho človečenstvu, to pomáha," vyhlásila.

Poznamenala, že napriek rozdielom sme odkázaní spolu žiť v tejto dobe, v tejto krajine. "V časoch, ktoré nebudú ľahké. Neopúšťajme preto, čo je správne, ľudské, slušné. A že tak neurobia všetci? To je ich zodpovednosť," doplnila.


Súvisiaci článok
VIDEO Prezidentka vyzdvihla mimovládky, samosprávy a aktívnych občanov. "Voľbami sa nemôžu meniť demokratické hodnoty!"
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť