Streda 22. 05. 2024 01:31:22 | Meniny má Júlia, Juliana

Mladíci chceli vykradnúť bankomaty v Čachticiach. Skončili za mrežami

ČACHTICE/ PRUSKÉ/ Polícia zadržala dvojicu mužov, ktorí sa tento týždeň pokúsili vykradnúť dva bankomaty v Pruskom (okres Ilava) a Čachticiach (okres Nové Mesto nad Váhom). Muži vo veku 29 a 28 rokov čelia obvineniam zo zločinu krádeže spáchaného v štádiu pokusu v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci a z obzvlášť závažného zločinu krádeže spáchaného v štádiu pokusu v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci.

TASR|12. apríl 2024|17:00:06

Zdroj: Facebook / Polícia SR

Súvisiaci článok
Polícia identifikovala muža, ktorý v utorok skokom z mosta Lafranconi ukončil svoj život
Čítajte viac >

Trenčianska krajská polícia o tom v piatok informovala na sociálnej sieti.

K pokusu o vykradnutie bankomatu v Pruskom došlo 8. apríla. "Dvaja muži v nočných hodinách vyrezali otvor pod miestom slúžiacim na vkladanie karty do bankomatu. Potom vykonali úpravu kabeláže s cieľom dosiahnutia vydania finančnej hotovosti, k čomu však nedošlo," opísala polícia. V tom čase sa v bankomate podľa nej nachádzala finančná hotovosť vo výške 105 000 eur. "Muži z miesta činu ušli na neznáme miesto. O dva dni neskôr sa opäť pokúsili vykradnúť bankomat v Čachticiach. Vyrezali otvor pod miestom na vkladanie kariet, čím chceli dosiahnuť odcudzenie finančnej hotovosti. V bankomate sa v tom čase nachádzalo takmer 140 000 eur," priblížili policajti.

Polícia oboch mužov zadržala a po vykonaní potrebných procesných úkonov obvinila. Momentálne sú umiestnení v cele policajného zaistenia. "Za skutok v Pruskom čelia muži obvineniu zo zločinu krádeže spáchaného v štádiu pokusu v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci. Za skutok v Čachticiach ich obvinili z obzvlášť závažného zločinu krádeže spáchaného v štádiu pokusu v súbehu s prečinom poškodzovania cudzej veci," doplnili policajti.

Vyšetrovateľ zároveň podal podnet na podanie návrhu na vzatie obvinených do väzby. "Mužom v prípade dokázania viny hrozí trest odňatia slobody na desať až 15 rokov," dodala polícia.


Súvisiaci článok
Prokurátor potvrdil rozhodnutie polície: Dankova havária nie je trestným činom, možno iba priestupkom
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť