Projekt vyriešil problém bezpečnosti pri vykladaní a nakladaní imobilných klientov z áut, pretože v minulosti bol vchod umiestnený na frekventovanej ulici.
"Aj keď bol výťah nosnou myšlienkou tohto investičného projektu, pretože odstraňuje poslednú výraznú bariéru, ktorú sme doteraz v DEMY mali, nie je to len o ňom. Prístavba priniesla aj priestory na rozvoj ďalších služieb, ktoré majú podporiť rodičov alebo príbuzných v starostlivosti o svojich blízkych aj v domácom prostredí, ako je napríklad požičiavanie pomôcok,“ skonštatoval riaditeľ zariadenia Tibor Gavenda.
Chránená dielňa, ale aj priestor na vzdelávanie
Hovorkyňa Trenčianskeho samosprávneho kraja (TSK) Lenka Kukučková informovala, že súčasťou projektu bolo aj parkovisko a bezbariérový vstup. Vo vstupných priestoroch sa nachádza nová vrátnica, kde by mala vzniknúť chránená dielňa. Pracovať v nej budú okrem klientov zariadenia aj ľudia so zdravotným znevýhodnením z blízkeho okolia.
"V budove tiež vznikol priestor na vzdelávanie zamestnancov a v rámci projektu TSK Opatrovať a žiť ho chce zariadenie využívať na rôzne vzdelávacie, ale aj oddychové aktivity pre rodiny, ktoré majú doma zdravotne znevýhodneného príbuzného," priblížila účel nových priestorov hovorkyňa.
Okrem toho je klientom k dispozícii aj ďalšia miestnosť pre psychologickú starostlivosť či rozšírenie rehabilitačných služieb, o ktoré je podľa Kukučkovej, veľký záujem.
"Stavba bola realizovaná výlučne z rozpočtu Trenčianskej župy v hodnote takmer 1,2 milióna eur s DPH. Výstavba trvala približne deväť mesiacov. Pre zariadenie máme pripravené ešte ďalšie dve investície. Pracujeme na projektovej dokumentácii stavebných úprav spojovacej chodby, ktorá prepája viaceré budovy tohto zariadenia a tento rok chceme ešte urobiť oplotenie v hodnote takmer 50-tisíc eur,“ prezradil ďalšie plány v CSS DEMY trenčiansky župan Jaroslav Baška.
Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk
Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť