Pondelok 01. 07. 2024 15:18:32 | Meniny má Diana

VIDEO Sagan skončil na ceste a presedlá na horskú cyklistiku. Pozrite si najpamätnejšie momenty jeho kariéry

SLOVENSKO. FRANCÚZSKO/ Fanomenálny Peter Sagan odjazdil cez víkend svoje posledné preteky na ceste a presedláva na horské bicykle. Na Tour de Vendeé obasdil deviate miesto. Jeho novým cieľom je účasť na budúcoročnej olympiáde v Paríži, kam sa ale ešte nekvalifikoval. YouTube kanál ChipCharge urobil video, v ktorom ukázal najpamätnejšie momenty v kariére nášho Tourminátora. Pozrite si ho!

Michal Filek|2. október 2023|09:45:25

Zdroj: Facebook/Peter Sagan

VIDEO Útočník žilinských Vlkov Patrik Koyš chce postup do extraligy

Peter Sagan získal na Tour de France rekordných 7 zelených dresov za víťazstvo v bodovacej súťaži a vyhral celkovo 12 etáp. Trikrát za sebou, v rokoch 2015, 16 a 17 sa stal majstrom sveta v cestnej cyklistike.

Na konte má celkovo 121 profesionálnych víťazstiev.

Ako mladý jazdec sa rozhodoval, či sa bude profesionálne venovať cestnej, alebo horskej cyklistike. Zvíťazila cesta, ale po kariére sa chce presadiť ešte aj na horských bicykloch.