Sobota 13. 04. 2024 08:39:19 | Meniny má Aleš

Šutaj Eštok tvrdí, že pri vyšetrovateľoch zákon neporušil

SLOVENSKO/ Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) trvá na tom, že pri postavení niektorých policajných vyšetrovateľov mimo služby zákon neporušil. Práve naopak. Reagoval tak na iniciatívu PS, ktorého poslanci chcú v Národnej rade (NR) SR iniciovať jeho odvolávanie.

TASR|5. november 2023|17:18:44

Zdroj: Facebook/ Matúš Šutaj Eštok

Súvisiaci článok
Progresívci chcú odvolávať Šutaj Eštoka pre čistky v polícii
Čítajte viac >

"Rád v parlamente poslancom za PS vysvetlím, že podľa zákona o štátnej službe policajtov som povinný postaviť mimo služby každého príslušníka polície, ktorý je dôvodne podozrivý z porušenia zákona. Ak teda niekto tento zákon porušil, boli to práve predchádzajúci ministri vnútra, pretože nekonali - to však 'progresívcom' vôbec neprekážalo," uviedol minister. Deklaroval, že pod jeho vedením sa v polícii bude zákon dodržiavať a platiť pre všetkých. Odmieta tolerovať privilégiá.

Poslanec za PS Michal Truban v diskusnej relácii TV Markíza Na telo avizoval iniciatívu hnutia na odvolávanie ministra. A to v súvislosti s postavením viacerých vyšetrovateľov mimo služby. Podľa PS porušil zákon, keďže vyšetrovatelia mali status chráneného oznamovateľa.

Minister vnútra rozhodol o dočasnom pozbavení výkonu štátnej služby šiestich policajtov. Odvolal sa na zákon. Právny zástupca policajtov Peter Kubina označil rozkaz ministra za neplatný. Podotkol, že takýto krok si vyžaduje vzhľadom na ich status chránených oznamovateľov súhlas úradu, ktorý udelený nebol.


Súvisiaci článok
Šutaj Eštok teatrálne odvolal policajného prezidenta Hamrana
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť