Streda 22. 05. 2024 12:16:24 | Meniny má Júlia, Juliana

Polícia začala pre tragickú nehodu autobusu trestné stíhanie

SPIŠSKÉ PODHRADIE/ Polícia začala v súvislosti s tragickou dopravnou nehodou, ktorá sa stala v sobotu (6. 4.) ráno v Spišskom Podhradí, trestné stíhanie. Príčiny a okolnosti tragédie sú stále v štádiu vyšetrovania. Pre TASR to potvrdila krajská policajná hovorkyňa z Prešova Jana Ligdayová s tým, že okresný vyšetrovateľ v prípade vykonáva potrebné procesné úkony. Zrážku s autobusom neprežili tri mladé dievčatá zo Starej Ľubovne.

TASR|8. apríl 2024|13:56:52

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Prešovský kraj

Súvisiaci článok
V Starej Ľubovni sa v stredu rozlúčia s dievčatami, ktoré zahynuli pod kolesami autobusu
Čítajte viac >

K skúmaniu pribrala polícia aj znalcov z odboru zdravotníctva a cestnej dopravy, za účelom vypracovania odborných posudkov z Ústavu súdneho inžinierstva. "Pri tragickej udalosti došlo k úmrtiu troch osôb a zraneniu ďalších siedmich osôb. Vyšetrovateľom Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Poprade bolo začaté trestné stíhanie pre trestný čin všeobecného ohrozenia," uviedla Ligdayová.

Vodiča autobusu podľa nej podrobili dychovej skúške, ktorej výsledok bol negatívny. Vozidlo bolo zaistené pre účely ďalšieho konania. Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) na mieste nehody nechcel konkretizovať, ako k tragédii došlo. Potvrdil však, že autobus sa pohol v čase, keď sa v ňom ešte nachádzal vodič a následne prišiel do kontaktu s desiatimi ľuďmi.

Po nehode je aktuálne stále v košickej Fakultnej nemocnici Louisa Pasteura vo vážnom stave 15-ročné dievča. Jej zdravotný stav je po operácii podľa vedúcej komunikačného odboru nemocnice Ladislavy Šustovej stabilizovaný.

Posledná rozlúčka s troma mladými dievčatami sa bude konať v Starej Ľubovni v stredu 10. apríla. Mesto na webe informovalo, že o 10.00 h sa v chráme Matky ustavičnej pomoci pri kláštore redemptoristov bude konať archijerejská svätá liturgia, ktorú budú sláviť prešovský arcibiskup a metropolita Jonáš, spišský diecézny biskup František Trstenský a emeritný torontský biskup Marián Andrej Pacák. Dievčatá boli súčasťou skupiny, ktorá prišla na tradičné diecézne stretnutie biskupa s mládežou. Jednou z obetí je aj dcéra primátora mesta Ľuboša Tomka.


Súvisiaci článok
Zranené dievča z nehody autobusu operovali, je v stabilizovanom stave
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť