Streda 22. 05. 2024 18:05:49 | Meniny má Júlia, Juliana

Krajský prokurátor nezistil cudzie zavinenie smrti generála Lučanského. Na rade je generálna prokuratúra

PREŠOV/ Prokurátor prešovskej krajskej prokuratúry zamietol sťažnosť v prípade zastavenia trestného stíhania súvisiaceho s úmrtím bývalého policajného prezidenta Milana Lučanského vo väzbe.

TASR|10. apríl 2024|17:23:36

Zdroj: TASR

Súvisiaci článok
Vyšetrovateľ navrhol obžalovať Gašpara a Bödöra
Čítajte viac >

Splnomocnenec poškodených Miroslav Radačovský žiada, aby to preverila Generálna prokuratúra (GP) SR. Vyplýva to z informácií, ktoré TASR poskytol hovorca Krajskej prokuratúry v Prešove Marián Spišák. Na posun v prípade upozornil portál Aktuality. Radačovský verí, že vo veci bude spravodlivo rozhodnuté.

Prokurátor GP vlani pokynom uložil doplniť dokazovanie pri objasňovaní motivácie Lučanského pri spáchaní samovraždy a k tomu, či príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže dostatočným spôsobom reagovali na jeho stav. Chcel vedieť či zabránili, respektíve predišli samovražednému konaniu a či prijali adekvátne opatrenia zodpovedajúce zdravotnému a psychickému stavu Lučanského, vrátane psychologickej starostlivosti, priblížil Spišák.

"Po doplnení vyšetrovania vyšetrovateľ Úradu inšpekčnej služby trestné stíhanie dňa 13. septembra 2023 opätovne zastavil. Proti tomuto rozhodnutiu podal splnomocnenec poškodených Miroslav Radačovský sťažnosť, ktorú prokurátor dňa 9. februára 2024 ako nedôvodnú zamietol," uviedol hovorca. Doplnil, že Radačovský následne podal žiadosť o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia vyšetrovateľa a prokurátora.

"Generálnej prokuratúre SR bola predložená žiadosť splnomocneného zástupcu poškodených o preskúmanie zákonnosti rozhodnutia vyšetrovateľa a prokurátora o zastavení trestného stíhania. Po naštudovaní spisového materiálu prokurátor GP SR vec zákonným spôsobom vybaví," povedala pre TASR hovorkyňa generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

Radačovský potvrdil, že približne pred rokom podal v prípade aj ústavnú sťažnosť a podal ju aj vo veci zastavenia konania krajskou prokuratúrou v Prešove.

"Jednoducho, spisový materiál bol predložený generálnej prokuratúre, bude predložený aj ústavnému súdu a ja verím, ináč by som tieto podania nerobil, že v konečnom dôsledku bude vo veci objektívne a spravodlivo rozhodnuté," podotkol.


Súvisiaci článok
Prokurátor potvrdil rozhodnutie polície: Dankova havária nie je trestným činom, možno iba priestupkom
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť