Pondelok 15. 07. 2024 10:01:04 | Meniny má Henrich

Ferrata Kyseľ v Slovenskom raji je opäť prístupná

SLOVENSKÝ RAJ/ Počas uplynulého víkendu opätovne otvorili Ferratu Horskej záchrannej služby Kyseľ v Slovenskom raji. Správa Národného parku (NP) Slovenský raj však upozornila, že v rokline je veľké množstvo vody a tomu treba prispôsobiť správanie, obuv a oblečenie.

TASR|17. jún 2024|11:00:06

Zdroj: Facebook/Turistika - Slovenský raj/Janka Ďurajková

Súvisiaci článok
Väčšinu roklín v Slovenskom raji už sprístupnili turistom
Čítajte viac >

"Práce na ferrate prebiehali až posledný týždeň a najintenzívnejšie posledný deň, aby obdobie zimnej uzávery bolo zmysluplné a príroda mala až doteraz od človeka pokoj. Dúfame, že návštevníci ocenia a užijú si to, čo bez výraznejšieho vplyvu človeka na dne rokliny nájdu," uviedla Správa NP.

Správca turistickej infraštruktúry odporúča na pohyb vo ferrate vysokú nepremokavú obuv, je tiež vhodné vziať si so sebou okrem povinného ferratového setu, aj náhradné ponožky a obutie, prípadne aj oblečenie.

"Vody je v roklinách v súčasnosti ozaj veľa a často sa turisti nevyhnú tomu, že do nej musia stúpiť. Odmenou však bude pohľad na krásne vodopády," dodávajú ochranári.

Správa NP zároveň upozorňuje na pondelkové uzatvorenie dvoch mostíkov v Prielome Hornádu. Ide o premostenia na Bielom potoku a pod Tomášovským výhľadom. Dôvodom obmedzenia je ich rekonštrukcia.


Súvisiaci článok
Voda brzdí turistickú sezónu. Rokliny Slovenského raja museli uzatvoriť!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť