Piatok 13. 09. 2024 13:15:07 | Meniny má Ctibor

EURO 2024: Slováci senzačne zdolali červených diablov. Ďakujeme, chlapci!

FRANKFURT/ Slovenskí futbalisti zvíťazili vo svojom úvodnom zápase E-skupiny ME nad favorizovaným Belgickom 1:0. Lukakuovi neuznali dva góly.

TASR|17. jún 2024|20:10:25

Zdroj: TASR

EURO 2024: Hamšík tomuto tímu verí. "Má obrovskú kvalitu, ako v roku 2016!"

Vo Frankfurte skóroval ako jediný v siedmej minúte krídelník Ivan Schranz. Slovákov dvakrát zachránil pred inkasovaným gólom systém VAR, ktorý odhalil v prvom polčase ofsajd Romelua Lukakua a v závere aj ruku Louisa Opendu.

Slovenskí futbalisti nastúpili vo svojom úvodnom zápase ME vo Frankfurte proti Belgicku v bráne s Martinom Dúbravkom. Pred ním hrala štvorčlenná obrana v zložení Peter Pekarík, Denis Vavro, kapitán Milan Škriniar a Dávid Hancko. V strede poľa figurovala trojica Juraj Kucka, Stanislav Lobotka a Ondrej Duda. Na hrote útoku nastúpil Róbert Boženík, ktorý mal na krídlach Ivana Schranza a Lukáša Haraslína. Slovensko viedlo nad Belgickom 1:0 po polčase.

Belgicko - Slovensko 0:1 (0:1)

Gól: 7. Schranz. ŽK: Mangala - Schranz.

Belgicko: Casteels - Castagne, Debast, Faes, Carrasco - Onana, Mangala - Trossard, De Bruyne, Doku - Lukaku.

Slovensko: Dúbravka - Pekarík, Vavro, Škriniar, Hancko - Kucka, Lobotka, Duda - Schranz, Boženík, Haraslín.

EURO 2024: Šesták predpovedá historicky najlepší výsledok Slovenska