Pondelok 15. 07. 2024 18:49:14 | Meniny má Henrich

Slováci, pripravte sa na mimoriadne horúce popoludnie! Teplota môže prekročiť hodnotu 37 stupňov Celzia

SLOVENSKO/ Najvyššia teplota v stredu ojedinele prekročí hodnotu 37 stupňov Celzia, čo sú pri vysokej vlhkosti ťažko znesiteľné podmienky. Upozornil na to Slovenský hydrometeorologický ústav na sociálnej sieti.

TASR|10. júl 2024|14:55:03

Ilustračná foto. Zdroj: www.freepik.com

Súvisiaci článok
Dnes bude pekelne horúco. V niektorých okresoch teplota vystúpi až na 35 stupňov Celzia
Čítajte viac >

„Najmä v popoludňajších hodinách odporúčame obmedziť fyzickú námahu, minimalizovať pobyt v exteriéri, čo najmenej sa zdržiavať na priamom slnku a dbať na dostatočný príjem tekutín,“ doplnil.

Meteorológovia podotkli, že v utorok 9. júla na niekoľkých staniciach najmä na juhu Slovenska zaznamenali maximum teploty 35 stupňov Celzia, s najvyššou hodnotou v Slovenskom Grobe (35,8 stupňa Celzia). „Vzduch bol navyše aj vlhký, čím boli horúčavy ešte neznesiteľnejšie. Vplyvom vysokej vlhkosti sa výraznejšie neochladilo ani počas noci,“ ozrejmil SHMÚ.

woman-relaxing-hammock-while-beach-with-book.jpg Ilustračná foto. Zdroj: www.freepik.com

Okolo 15 stupňov Celzia bolo podľa neho len výnimočne. Minimá boli zväčša v intervale 22 až 17 stupňov Celzia. Na juhozápade boli teploty aj vyššie. „Najteplejšia noc bola na stanici Kuchyňa, kde sme zaznamenali minimum teploty až 25,8 stupňa Celzia,“ dodal.

Vo viacerých okresoch platia počas stredy výstrahy prvého a druhého stupňa pred vysokými teplotami. Platia od 14.00 h do 18.00 h.


Súvisiaci článok
Pozor na búrky! Hrozia najmä na strednom a východnom Slovensku
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť