Pondelok 16. 09. 2024 14:17:58 | Meniny má Ľudmila

Paráda! Horská cyklistka Chladoňová je majsterkou sveta medzi juniorkami

ANDORRA/ SLOVENSKO/ O najväčší slovenský úspech na MS v horskej cyklistike v Andorre sa v piatok postarala juniorka Viktória Chladoňová, ktorá získala titul v olympijskej disciplíne cross country. Triumfovala s náskokom 36 sekúnd pred druhou Rafaellou Carrierovou z Kanady, bronz získala Slovinka Maruša Tereza Šerkeziová (+1:31 min). Zo Slovákov bol najlepší Peter Šoltes, ktorý obsadil 67. miesto.

TASR|31. august 2024|08:26:26

Zdroj: UCI Mountain Bike

Sedemnásťročná Chladoňová sa dostala do vedenia už v prvom kole, aj keď štartovala až z piateho radu. V druhom okruhu už mala k dobru 34-sekundový náskok pred prenasledujúcimi pretekárkami.

Slovenka tento rok už vyhrala v pretekoch Svetového pohára junioriek v českom Novom Meste na Morave. Aj vtedy skončila druhá Carrierová a pódium doplnila Šerkeziová.

"Je to pre mňa veľké prekvapenie. Som neskutočne šťastná a teším sa, že sa mi podarilo získať titul. Mám veľkú radosť, že môžem mať na sebe oblečený tento dúhový dres. Bola výhoda, že hneď po štarte nasledoval kopec, kde sa to trochu pretriedilo. Postupom času som sa snažila dostať dopredu a držať svoje tempo. Vyšlo mi to," uviedla Chladoňová pre Slovenský zväz cyklistiky (SZC). Druhá Slovenka Ema Smatanová zaostala o jedno kolo a skončila na 54. priečke.