Nedeľa 01. 10. 2023 05:43:42 | Meniny má Arnold

Študenti vyzývajú Kollára, Matoviča a Danka, aby vrátili titul

SLOVENSKO/ Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) vyzýva predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme Rodina), lídra hnutia OĽANO a priatelia Igora Matoviča i šéfa strany SNS Andreja Danka, aby sa vzdali svojich vysokoškolských titulov. Prípady politikov, ktorí získali titul nečestne, podľa nich ohrozujú povesť a kvalitu vysokého školstva na Slovensku. FOTO: Facebook / Boris Kollár, Andrej Danko, Igor Matovič

TASR|18. september 2023|14:05:02


Súvisiaci článok
Strany, ktoré majú v prieskumoch pod 5 percent, z volieb odstúpiť neplánujú
Čítajte viac >

"Etika a dodržiavanie pravidiel v akademickom prostredí sú základnými princípmi, ktoré pomáhajú udržiavať integritu, dôveryhodnosť a kvalitu vzdelávacieho systému. (...) Rovnako pomáhajú študentom rozvíjať profesionálne hodnoty a správanie, ktoré budú potrebovať vo svojich budúcich profesionálnych životoch," skonštatovala rada.

Podotkla, že vrátenie titulov umožňuje novela zákona o vysokých školách. Tiež to, že na ich vrátenie vyzývala všetkých troch spomenutých politikov už v minulosti. "Doposiaľ nedošlo k reflexii a patričnému nápravnému opatreniu ani u jedného z nich," poznamenala ŠRVŠ.

S cieľom udržať dôveru verejnosti v demokratickú spoločnosť a v dôležité inštitúcie, ktoré udeľujú akademické tituly zároveň vyzvala bývalého ministra školstva Branislava Gröhlinga, aby poskytol dôkazy o legitímnom spôsobe dosiahnutia svojej vysokoškolskej kvalifikácie. "Keďže tak dodnes neurobil," ozrejmila rada.


Súvisiaci článok
Desaťtisíce ľudí na Slovensku udávajú pobyt v chatrčiach. Väčšina nemá vodovod, ani záchod
Čítajte viac >

Zdieľať článok
Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť