Sobota 15. 06. 2024 19:54:04 | Meniny má Vít

Zemetrasenie na Slovensku nespôsobili Američania! Polícia vyvracia ďalší hoax slovenských pomätencov

SLOVENSKO/ Polícia vyvracia dezinformáciu, že pondelkové (9. 10.) večerné zemetrasenie na východe Slovenska mali spôsobiť Američania. Počas uplynulých hodín totiž zaznamenala na sociálnych sieťach snahy zvaliť zemetrasenie na Spojené štáty americké.

TASR|10. október 2023|12:21:28

Zdroj: Facebook / Polícia SR

Súvisiaci článok
Východ Slovenska zasiahlo v pondelok večer zemetrasenie s magnitúdou 4,9
Čítajte viac >

Informuje o tom na sociálnej sieti na stránke Hoaxy a podvody - Polícia SR.

"Hoaxeri opäť prstom ukázali na HAARP, ktorý obviňovali aj za zemetrasenie v Turecku," uviedla polícia s tým, že projekt je častým predmetom konšpiračných teórií, ktoré tvrdia, že USA cielene vyvoláva prírodné katastrofy po celej Zemi.

Polícia vysvetlila, že úlohou projektu je skúmať vplyv výkyvov slnečného žiarenia na ionosféru. "Táto vrstva zohráva kľúčovú úlohu pri rádiovej komunikácii, preto je dôležité vedieť, ako je na slnečné anomálie citlivá," spresnila.

Zároveň podotkla, že zariadenie do ionosféry vysiela iba "smiešne množstvo energie", preto je účinok HAARP-u vzhľadom na obrovskú rozlohu ionosféry zanedbateľným.

Zemetrasenie, ktoré v pondelok (9. 10.) večer zasiahlo východ Slovenska, malo mať silu 4,9 lokálneho magnitúda. Epicentrum sa malo nachádzať v katastri obce Ďapalovce v okrese Vranov nad Topľou.


Súvisiaci článok
NA PITVORE: Heger volá S.O.S. a žiada peniaze od podporovateľov. Dzurinda presedlal na maratón, Kotleba s Uhríkom však sľubujú návrat. Čo bude s Kollárom? (VIDEO)
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť