Streda 21. 02. 2024 14:49:54 | Meniny má Eleonóra

VIDEO Obeťou falošnej lekárky sa stala ďalšia seniorka v Bratislave

BRATISLAVA/ Obeťou podvodu sa stala ďalšia seniorka v Bratislave, ktorá ešte začiatkom októbra naletela falošnej lekárke a neznámemu mužovi odovzdala 900 eur. Polícia po mužovi pátra, obracia sa preto na verejnosť. Video zverejnila na sociálnej sieti.

TASR|18. október 2023|17:31:07

Zdroj: Polícia SR - Bratislavský kraj

Súvisiaci článok
Neznámy páchateľ usmrtil a ťažko zranil plemenné barany v Huncovciach
Čítajte viac >

TASR o tom informovala bratislavská krajská policajná hovorkyňa Silvia Šimková.

Poškodenú seniorku najprv telefonicky cez pevnú linku kontaktovala "lekárka". Oznámila jej, že jej dcéra mala dopravnú nehodu, pri ktorej poškodila auto, v ktorom sa nachádzal aj trojročný chlapec. "Ako odškodnenie za neuverejnenie informácií v novinách však požadujú vyplatiť sumu vo výške 9000," priblížila Šimková.

Falošná lekárka ju navigovala, ako má v tichosti odovzdať peniaze. Sumu, ktorú mala seniorka v hotovosti doma, konkrétne 900 eur, vložila do obálky. Peniaze mala odovzdať následne inej žene. Pri vchodových dverách však seniorku už čakal muž, ktorému peniaze aj tak dala. Po telefonáte s vnukom zistila, že sa stala obeťou podvodu.

Polícia v tejto súvislosti žiada obyvateľov, ktorí majú akékoľvek informácie k totožnosti muža na videu, o jeho súčasnom pohybu alebo pobyte, aby ju kontaktovali. Urobiť tak môžu na bezplatnom čísle polície 158, osobne na ktoromkoľvek policajnom oddelení, prípadne formou súkromnej správy na profile polície na sociálnej sieti.

SPOZNALI STE HO NA VIDEU? KONTAKTUJTE POLÍCIU


Súvisiaci článok
Nehoda v Karlovej Vsi: Chodkyňa vbehla pod električku!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť