Piatok 17. 05. 2024 01:50:30 | Meniny má Gizela, Aneta

VIDEO Slováci dnes postúpia na Majstrovstvá Európy vo futbale. Všetci tomu veríme a budeme fandiť!

BRATISLAVA/ Dnes o 20.45 sa začne kvalifikačný zápas o postup na budúcoročné ME vo futbale v Nemecku, v ktorom Slováci privítajú Island. Všetci vieme, že nám stačí bod a sme tam! Posledný krok ale býva najťažší. Zvládnu to naši? Zvládnu! Na tlačovej konferencii o to hovorili tréner Calzona a kapitán Škriniar.

TASR|16. november 2023|12:00:06

Zdroj: Facebook/Slovenský futbalový zväz

Súvisiaci článok
Calzona nominoval 30 hráčov. Proti Islandu aj so Strelcom, ale bez Weissa
Čítajte viac >

Tréner slovenskej futbalovej reprezentácie Francesco Calzona nepociťuje pred štvrtkovým zápasom kvalifikácie ME 2024 nervozitu. Jeho tím môže proti Islandu spečatiť postup na šampionát z druhého miesta J-skupiny, no taliansky kouč nechce na hráčov vytvárať tlak a v prvom rade sa im snaží odovzdať čo najviac praktických informácií.

"Tím je v poriadku a to mi dodáva sebadôveru. Vieme, že je to pre nás rozhodujúci zápas, ale tento fakt nás nemôže zneistiť, nesmieme sa príliš zaoberať jeho dôležitosťou. Musíme ísť na ihrisko a hrať náš futbal. Všetci si uvedomujú, aký dôležitý zápas nás čaká. Aj preto nechcem hráčov vystavovať pod ešte väčší tlak. Čo sa mňa týka, nie som nervózny, skôr sa naplno koncentrujem na každý detail. Chcem čo najviac pomôcť mužstvu, odovzdať mu cenné informácie a čo najlepšie ho pripraviť na zajtrajší zápas," povedal Calzona na tlačovej konferencii pred zápasom.

Päťdesiatpäťročný Talian môže napodobniť svojich predchodcov Jána Kozáka staršieho a Štefana Tarkoviča, ktorým sa podarilo priviesť slovenský tím na predošlé dve edície ME. Dôležitá bude psychika hráčov, no šéf slovenskej lavičky v príprave na štvrtkový duel nemenil zaužívané zvyky. "Pripravovali sme sa takisto ako na všetky predošlé zápasy. Na mentálnej stránke sme nijako špeciálne nepracovali. Máme v tíme skúsených hráčov, ktorí vo svojich kariérach odohrali ťažké zápasy."

Milan Škriniar zažil ako hráč oba predošlé európske šampionáty. Teraz má 28-ročný stopér Paríža St. Germain príležitosť a súčasne veľkú poctu postúpiť s národným tímom na veľký turnaj ako jeho kapitán. V kabíne už podľa neho cítiť blízkosť "dňa D". "Pocity sú dobré. Cítime tlak, ale myslím si, že sme super trénovali a sme pripravení. Bude to ťažký zápas, Island má fyzicky veľmi dobre pripravených hráčov. Stále môže postúpiť a tak nám určite nič nedarujú. Musíme sa im vyrovnať v bojovnosti, futbalovosť je na našej strane. A hlavne sa nezblázniť z plného štadióna," povedal Škriniar.

Slováci vedia, že nesmú nechávať Islanďanom toľko priestoru ako v prvom vzájomnom zápase v Reykjavíku. V ňom domáci najmä v prvom polčase poriadne hrýzli a vypracovali si viac čistých šancí, napokon však smoliarsky prehrali 1:2. "Pozerali sme zostrihy zo zápasu na Islande, ukázali sme si dobré a najmä zlé veci. Pracovali sme na tom, aby sme ich neopakovali. Dôležité bude zachytiť úvod, čo sa nám tam nepodarilo a kazili sme ľahké lopty. Máme v hlavách len zajtrajší zápas a všetci veríme, že ho zvládneme," vyjadril presvedčenie Škriniar.

SFZ VYDAL PRED ZÁPASOM POKYNY PRE FANÚŠIKOV

Futbalové Slovensko sa teší na kvalifikačný zápas Slovensko - Island (16. novembra 2023 o 20.45 na NFŠ v Bratislave), v ktorom môžu slovenskí reprezentanti potvrdiť postup na ME 2024. Prinášame odpovede na dôležité otázky pre fanúšikov, ktorí sa na tento dôležitý duel chystajú.

Vstupenky sú už vypredané, v pokladniciach na štadióne sa žiadne nebudú dať zakúpiť.

Upozorňujeme všetkých fanúšikov, aby sa dostavili k štadiónu v dostatočnom časovom predstihu, najmenej 2 hodiny pred zápasom, aby plynulo prešli bezpečnostnou kontrolou zameranou na zakázané a nebezpečné predmety.

Taktiež, aby využívali parkovacie miesta zvýraznené v pláne NFŠ mapa parkovanie.

mapa-parkoviska.png.webp

V bufetoch bude možné platiť iba platobnou kartou.

Upozorňujeme, že každý návštevník, aj maloleté dieťa, musí mať platnú vstupenku na konkrétne sedadlo na štadióne. Na tento zápas, ako aj pri plnej obsadenosti jednotlivých sektorov, nie je možné zobrať dieťa na štadión bez vstupenky a posadiť si ho na kolená.

V prípade zľavnených vstupeniek je potrebné sa pri vstupe na štadión preukázať patričným dokladom (ZŤP preukaz, dokladom totožnosti alebo kartičkou poistenca, ak sa jedná o dieťa do 12 rokov), ak bude držiteľ vstupenky vyzvaný usporiadateľom pri vstupe na štadión.

orientacny-plan-stadiona-len-s-ulicami-okolo-1.jpg.webp


Súvisiaci článok
V Portugalsku nás od debaklu zachránil Dúbravka. V Luxembursku nesmieme prehrať, inak...
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť