Sobota 13. 04. 2024 15:50:59 | Meniny má Aleš

Bartošova Lehôtka vyhlásila zbierku na pomoc žene, ktorá pri požiari prišla o strechu nad hlavou

BARTOŠOVA LEHÔTKA/ Samospráva obce Bartošova Lehôtka v okrese Žiar nad Hronom sa rozhodla vyhlásiť verejnú zbierku na pomoc miestnej obyvateľke, ktorá pre požiar v noci z piatka (24. 11.) na sobotu (25. 11.) prišla o strechu nad hlavou.

TASR|28. november 2023|11:30:04

Zdroj: Facebook / Obec Bartošova Lehôtka - oficiálna stránka

Súvisiaci článok
Nočné požiare v Bartošovej Lehôtke boli založené úmyselne. V obci panuje strach
Čítajte viac >

Číslo účtu, na ktoré môžu záujemcovia prispieť, zverejnila obec na svojej oficiálnej internetovej stránke aj na sociálnej sieti. Starostka Erika Maceková Forgáčová pre TASR uviedla, že takýto spôsob pomoci považujú vzhľadom na okolnosti aktuálne za najprospešnejší.

Snahu pomôcť a prispieť finančne podľa jej slov vyjadrovali hneď od začiatku mnohí obyvatelia tejto dediny, ktorá má aktuálne 353 obyvateľov.

Žene postihnutej požiarom pomohla hneď po nešťastnej udalosti rodina, podľa starostky preto nebolo potrebné, aby jej obec hľadala náhradné ubytovanie. "Keďže jej v dome zhorelo aj auto, tak sme jej ponúkli možnosť využívať aj starší obecný automobil, ale s poďakovaním odmietla, pretože jej aj v tomto pomohla rodina," poznamenala starostka.

Požiare, ktoré boli založené podľa polície úmyselne, zničili dva rodinné domy. Hasiči boli najprv privolaní k požiaru jedného rodinného domu, neskôr začal horieť i druhý dom v inej časti obce. Z neho vyviedli policajti dve osoby, ktoré o požiari nevedeli, do bezpečia. V súvislosti s požiarom začala polícia trestné stíhanie pre trestný čin poškodzovania cudzej veci.


Súvisiaci článok
Už aj v Kolárove objavili raka červeného, ktorý roznáša mor. A tiež invazívnu rybu slnečnicu pestrú (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť