Nedeľa 14. 04. 2024 00:47:52 | Meniny má Justina

Výbušniny majú zajtra vybuchnúť aj na školách v Žiline a Prešove. Vyhrážky vyšetrujú ako teroristický útok

SLOVENSKO/ Polícia v súvislosti s vyhrážkami školám prijala bezpečnostné opatrenia. Prípad vyšetruje Národná kriminálna agentúra (NAKA) ako obzvlášť závažný zločin teroristického útoku.

TASR|5. december 2023|17:15:59

Zdroj: Facebook/Polícia Slovenskej republiky

Súvisiaci článok
Mimoriadna situácia na bratislavskom gymnáziu. Školu zatvorili pre hrozbu streľby
Čítajte viac >

Policajný prezident Ľubomír Solák o tom informoval na utorkovej tlačovej konferencii.

Doposiaľ nezistený páchateľ sa na sociálnej sieti vyhrážal, že v stredu 6. decembra má v úmysle odpáliť výbušniny, ktoré majú byť umiestnené v bližšie nešpecifikovaných školách.

"Našou snahou je zamedziť možnej hrozbe, preto boli nasadení pyrotechnici, psovodi, boli prezreté priestory škôl a okolí," načrtol Solák. Školám, ktorým bol mail doručený, odporučila polícia uzavretie škôl, kým pominú možné riziká.

Všetky zložky podľa neho pracujú na zistení totožnosti autora výhražného mailu. "Vzhľadom na latentnosť a anonymitu spáchania skutku je vystopovanie digitálnej stopy veľmi sťažené. Snažíme sa získať všetky dostupné informácie," skonštatoval šéf polície.

V rámci opatrení polícia posilnila hliadkovú činnosť v dotknutých školách. Preveruje aj možné riziká škôl v Bratislavskom, Žilinskom a Prešovskom kraji.

O situácii je informovaný aj minister školstva Tomáš Drucker (Hlas-SD). "Veľmi krátko môžem povedať, že som v kontakte aj s ministrom vnútra, aj s policajným prezidentom. Bol som informovaný o tom, že policajný zbor zachytil takéto správy," uviedol.

POZRITE SI TLAČOVKU POLICAJNÉHO PREZIDENTA


Súvisiaci článok
Bratislavská župa odporučila svojim školám, po e-mailovej hrozbe, dištančné vyučovanie
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť