Streda 22. 05. 2024 02:26:44 | Meniny má Júlia, Juliana

Pri odvoze papiera v Bratislave sa v zbernom aute zranil muž. Je v nemocnici

BRATISLAVA/ V bratislavskej mestskej časti Devínska Nová Ves sa vo štvrtok o 7.15 h pri odvoze papiera dostal do lisovacej časti vozidla 50-ročný muž.

TASR|7. december 2023|10:08:51

Zdroj: Facebook/OLO - Odvoz a likvidácia odpadu

TASR o tom informovala manažérka externej komunikácie bratislavskej mestskej firmy Odvoz a likvidácia odpadu (OLO) Zuzana Balková.

"Do lisovacej časti vozidla sa dostala okrem odpadu aj osoba. Nedošlo k spusteniu lisovacieho zariadenia. Zamestnanci OLO okamžite zareagovali a zavolali všetky záchranné zložky," uviedla Balková.

Ako priblížila, muž má poranenia dolnej časti tela a je v stabilizovanom stave. Bližšie informácie sú predmetom policajného vyšetrovania.

Bratislavská krajská policajná hovorkyňa Jana Šimunková informovala, že zranený muž sa mal nachádzať na Ulici Milana Pišúta. Hliadka na mieste zistila, že pravdepodobne ide o človeka bez domova. Pracovníci OLO ho podľa doposiaľ zistených informácií počas zberu odpadu vysypali spolu s kontajnerom do nákladného priestoru vozidla.

"Táto udalosť nás mrzí. Žiaľ, práve v chladných mesiacoch ľudia bez domova hľadajú útočisko pred zimou v zberných nádobách na papier," skonštatovala Balková s tým, že OLO oblasti so zvýšenou pravdepodobnosťou výskytu takýchto udalostí spolu s organizáciami, ktoré sa starajú o ľudí bez domova, monitoruje. Tie zároveň ľudí bez domova pravidelne informujú o nebezpečí spojenom s prespávaním v kontajneroch.

Posádky OLO kontajnery pred výsypom podľa slov Balkovej vizuálne kontrolujú a sú preškolené. "Sú poučené, ako v takýchto mimoriadnych situáciách reagovať a pomôcť ľuďom bez domova. Pracujeme aj na dlhodobom riešení a technickom vybavení našich vozidiel tak, aby sme vedeli do budúcna týmto situáciám predchádzať" dodala.


Súvisiaci článok
V uliciach Bratislavy bude jazdiť vianočné smetiarske auto. Pre radosť a potešenie!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť