Nedeľa 16. 06. 2024 23:20:28 | Meniny má Blanka, Bianka

VIDEO Kapela Into The Zoid prichádza s novým albumom

VEĽKÝ KRTÍŠ/ Štvorica muzikantov z Veľkého Krtíša fungujúca pod názvom Into The Zoid, predstavuje v týchto dňoch svoj druhý album. Po debute nazvanom Soundclown, ktorý vyšiel začiatkom roka 2018 kapela prichádza s dvojkou, nazvanou Voidgazer.

Natália Novotná|31. december 2023|10:00:06


Súvisiaci článok
Chatár Petras znova postavil na Rainerovej chate snežný betlehem
Čítajte viac >

Into The Zoid tvoria gitarista Roman Messerschmidt a ďalší skúsení muzikanti - spevák Jaroslav Šajgalík, basák Martin Kliment a bubeník Dano Strenátka.

„Na albume je jedenásť pesničiek s celkom dlhou minutážou, každá zo skladieb má okolo 4 -5 minút. Z albumu nám už vyšli štyri single a k dvom veciam sme natočili aj klipy. K pesničke Voidgazer klip režíroval náš spevák Jaro Šajgalík a Albino režíroval Viktor Sýkora. Chystáme ešte jeden klip vo forme lyrics videa, zatiaľ sa ale rozhodujeme na ktorú pesničku ho spravíme, vyjde niekedy začiatkom roka,“ hovorí Roman Messerschmidt a dopĺňa, že k novinke chcú na jar, alebo začiatkom leta spraviť menšiu koncertnú show v niekoľkých mestách, na ktorej predstavia tento nový album.

Pripravujú aj mini projekt

Spevák Jaroslav Šajgalík prezrádza najbližšie plány kapely: „V priebehu budúceho roka plánujeme taký mini projekt, ktorý bude celkom iný ako to, čo sme robili. Budú tam štyri skladby s viacerými nástrojmi ako doteraz, možno aj s dychovými a bude to aj žánrovo inde. Chceme dvihnúť laťku kreativite a vyskúšať niečo celkom nové. Chceme viac experimentovať, dať väčší priestor kreativite v našej tvorbe. Chceme robiť to, čo nás baví.“

Na záver ešte Jaro dodáva, že fanúšikovia si album môžu kúpiť priamo u Into The Zoid a tiež stiahnuť z internetu. Distribuovaný bude na všetkých platformách, ale hlavne na koncertoch. „Už sa nám ozvali zahraniční vydavatelia, kontaktovali nás z Francúzska, a jeden človek z USA, ktorý robí recenzie a vypýtal si od nás cédečko.“

CD.jpeg

DSZ_7368_23.jpg

Natacanie 2023.jpg


Súvisiaci článok
Jozef Kroner by v marci oslávil sto rokov. Na jeho počesť vydá Národná banka Slovenska pamätnú mincu
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť