Pondelok 17. 06. 2024 19:10:04 | Meniny má Adolf

Progresívci vidia v Korčokovi budúcu protiváhu vláde. Inak sa môže demokracia ocitnúť na šikmej ploche

SLOVENSKO/ Opozičné Progresívne Slovensko (PS) bude robiť všetko preto, aby vo voľbách prezidenta SR uspel Ivan Korčok. Vyhlásil to predseda PS Michal Šimečka v rozhovore pre TASR. Upozornil, že ak by sa hlavou štátu stal kandidát vládnej koalície, aj demokracia by sa mohla ocitnúť "na šikmej ploche".

TASR|31. december 2023|13:00:06

Zdroj: Facebook/Ivan Korčok

Súvisiaci článok
Korčok už má dostatok podpisov. Bude kandidovať na prezidenta
Čítajte viac >

"Máme definitívny postoj. Naše predsedníctvo rozhodlo o podpore Ivana Korčoka," podčiarkol Šimečka. Pripomenul, že v minulých voľbách uspelo PS a tentoraz sa hnutie rozhodlo aj vzhľadom na situáciu v krajine nenominovať vlastného kandidáta. Korčoka považuje za veľmi dobrého kandidáta. Zároveň by bol podľa neho dobrou protiváhou voči súčasnej vláde.

"Ak by sa prezidentom republiky stal vládny kandidát, predpokladám, že Peter Pellegrini (Hlas-SD), tak by sa aj slovenská demokracia mohla ocitnúť na šikmej ploche," upozornil. Pellegrini by podľa Šimečku nebol nezávislým prezidentom a slúžil by premiérovi Robertovi Ficovi (Smer-SD). Deklaroval preto, že PS urobí všetko, aby bol za prezidenta zvolený Korčok.

Čo sa týka rokovaní opozície o prípadnej podpore jedného kandidáta, podľa Šimečku sa strany rozhodujú samostatne. Predpokladá, že zvyšné strany svoj postoj vyjadria v najbližších týždňoch. Nevylučuje však, že sa viaceré opozičné strany postavia za jedného kandidáta spoločne.


Súvisiaci článok
Pellegrini prijme podporu SNS, ale prerozdelenie ministerstiev odmieta. Pre Danka je to podmienka a zvažuje, že bude sám kandidovať
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť