Nedeľa 14. 04. 2024 05:30:51 | Meniny má Justina

Priamy prenos pretekov, koncerty, aj súťaže. Petra Vlhová bude mať v centre Mikuláša fanzónu

LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ/ Preteky svetového pohára v zjazdovom lyžovaní žien v Jasnej budú môcť fanúšikovia Petry Vlhovej sledovať priamo v historickom centre Liptovského Mikuláša. Mesto tam pripravuje oficiálnu fanzónu, priamy prenos na veľkoplošnej obrazovke, koncerty aj súťaže.

TASR|3. január 2024|12:40:13

Zdroj: Mesto Liptovský Mikuláš

Súvisiaci článok
Predstavili nádhernú korunku pre víťazku pretekov v Jasnej. Bude ozdobou Peti Vlhovej? (FOTOGALÉRIA)
Čítajte viac >

TASR o tom informovala hovorkyňa mesta Viktória Čapčíková.

Preteky sa v Jasnej uskutočnia cez víkend 20. a 21. januára. "Vstupenky sa vypredali za dva týždne. Na najväčšie hviezdy súčasnosti na čele s Liptovskomikulášankou Petrou Vlhovou sa na Liptov prídu pozrieť tisíce návštevníkov z celého sveta," zdôraznila Čapčíková. Podľa jej slov to bude prvé športové podujatie v roku, keď je Liptovský Mikuláš súčasťou Európskej komunity športu.

Za svetovým pohárom tak obyvatelia nemusia cestovať. "Fanzóny na týchto veľkých športových podujatiach majú svoje čaro. Verím, že v tej našej, priamo na hlavnom námestí, si fanúšikovia svetový pohár spoločne užijú," povedal primátor Ján Blcháč.

Hovorkyňa dodala, že doprava do Demänovskej doliny bude pre veľké podujatie v Jasnej obmedzená od štvrtka 18. januára. Počas pretekov už osobné autá neprejdú ani Demänovou, dostanú sa len po najväčšie zberné parkovisko pod Akadémiou ozbrojených síl. Návštevníci sa odtiaľ do dejiska pretekov zadarmo presunú kyvadlovou dopravou. Tá bude premávať od autobusovej stanice.

"Obyvatelia Demänovej a Bodíc si budú môcť v demänovskom kultúrnom dome vyzdvihnúť rezidenčné karty, ktoré ich budú oprávňovať na vjazd do týchto dvoch mestských častí. Vydávanie kariet organizuje usporiadateľ podujatia a termíny vopred ohlási prostredníctvom mestského rozhlasu a sociálnych sietí," upozornil vedúci odboru dopravy na mestskom úrade Gabriel Lengyel. Ubezpečil, že prevádzka mestskej autobusovej dopravy obmedzená nebude.


Súvisiaci článok
Je to tam! Peťa vyhrala slalom a zaknihovala 30. triumf vo svetovom pohári
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť