Streda 19. 06. 2024 06:39:44 | Meniny má Alfréd

Danka Barteková je druhou najlepšou strelkyňou sveta za minulý rok

SLOVENSKO/ Slovenská skeetarka Danka Barteková skončila druhá v ankete o svetovú strelkyňu roka 2023. Víťazkou ankety Medzinárodnej streleckej federácie ISSF sa stala nemecká pištoliarka Doreen Vennekampová.

TASR|11. január 2024|07:10:49

Zdroj: Facebook / Slovenský olympijský tím

Súvisiaci článok
Áno, Peťa má víťazstvo!
Čítajte viac >

Informovala o tom oficiálna webová stránka Slovenského olympijského a športového výboru (SOŠV).

Barteková má za sebou najúspešnejší športový rok svojej kariéry. Pred rokom 2023 mala členka Medzinárodného olympijského výboru a viceprezidentka SOŠV na konte olympijský bronz, medaily z majstrovstiev sveta a viacero titulov majsterky Európy. V skeete sa vlani stala majsterkou sveta i Európy (v Baku, resp. v Osijeku), v Chateauroux vyhrala generálku na olympijské hry 2024 a na podujatí Svetového pohára v Dauhe dosiahla ešte aj kvalifikačný absolútny svetový rekord zostrelením všetkých 125 „holubov“.

„Mám za sebou jednoznačne najlepší rok v kariére. Prekonala som si tabuľkové rekordy, priemery z minulého roka a stala som sa aj majsterkou sveta, čo sa mi nikdy predtým nepodarilo. Uvedomujem si, že rok ako tento je výnimočný a ja i celý môj tím sme vďační, že v mojej kariére prišiel,“ povedala Barteková v nedávnom rozhovore pre magazín Olympic.sk.


Súvisiaci článok
Košický futbalový klub sa vraj snaží neférovo rozviazať zmluvu s hráčom bez kompenzácie. Vyslúžil si kritiku
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť