Sobota 24. 02. 2024 11:51:07 | Meniny má Matej

Danko fúkal, ale až v piatok popoludní, objasňuje polícia

SLOVENSKO/Podpredseda parlamentu a líder SNS Andrej Danko sa po štvrtkovej dopravnej nehode podrobil dychovej skúške v piatok popoludní. Mala negatívny výsledok. V rovnakom čase bol vypočutý.

TASR|15. január 2024|16:00:59


Súvisiaci článok
Danko tvrdí, že po nehode fúkal s negatívnym výsledkom. Opozícia vyzýva políciu, aby zverejnila výsledok
Čítajte viac >

Vyplýva to zo stanoviska, ktoré TASR poskytla hovorkyňa Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Jana Šimunková.

K nehode došlo vo štvrtok krátko pred 23.30 h v bratislavskej Dúbravke na križovatke ulíc Saratovská - Repašského. Polícia pripomenula, že po príchode hliadky sa vodič ani motorové vozidlo na mieste nenachádzali.

"S podozrivým z predmetnej dopravnej nehody sa podarilo policajtom Krajského dopravného inšpektorátu v Bratislave, ktorí vec objasňovali, skontaktovať až v piatok v čase o 14.30 h, keď bol vypočutý a podrobený dychovej skúške s negatívnym výsledkom," dodala polícia.

Vo veci bolo začaté trestné stíhanie vo veci poškodzovania a ohrozovania prevádzky všeobecne prospešného zariadenia.

"Podľa stanoviska dozor vykonávajúcej prokuratúry je uvedená trestná vec v štádiu prípravného konania, ktoré má neverejný charakter, a zverejňovanie akýchkoľvek informácií by vzhľadom na charakter veci a prebiehajúce štádium konania mohlo zmariť, prípadne sťažiť samotné dokazovanie," dodala polícia.

Danko potvrdil, že pri nehode narazil do stĺpa. Za incident sa ospravedlnil. Deklaroval, že v prípade potreby škodu zaplatí. Predsedníctvo SNS v pondelok Dankovi vyjadrilo podporu.


Súvisiaci článok
Havária Andreja Danka baví Slovensko. Pozrite sa, čo nechali na mieste...
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť