Utorok 17. 09. 2024 22:10:32 | Meniny má Olympia

VIDEO Slafkovský jedným gólom v NHL pokoril Nemca

NEW YERSEY/ Bol to výnimočný večer pre slovenský hokej. Draftová jednotka z minulej sezóny Juraj Slafkovský si po prvýkrát zahral proti dvojke, Šimonovi Nemcovi, vo vzájomnom zápase. No a naše mladé pušky sa v zápase nestratili. Montreal vyhral 3:2 a Slafkovský otváral v 13. minúte skóre zápasu. Nemec raz asistoval a strávil na ľade takmer 22 minút. Bol tak tretím najvyťaženejším korčuliarom svojho tímu.

Michal Filek|18. január 2024|09:00:08

Zdroj: Facebook/Juraj Slafkovský

Súvisiaci článok
VIDEO Nemec, Slafkovský, aj Ružička bodovali v prípravných zápasoch pred štartom NHL!

Šimon Nemec si v zápase pripísal tri mínusky. Bol tak na ľade pri všetkých troch góloch Montrealu. Teda aj pri presnom zásahu krajana Juraja Slafkovského.

Napriek tomu zadák New Yersey neodohral zlý zápas.

No pri prvom góle neustrážil Slafkovského. Ten zúžitkoval výborný prihrávku spoza brány od Caufielda a strelou z prvej otvoril skóre. Bol to už jeho šiesty gól v tejto sezóne NHL. Celkovo jubilejný desiaty.

Po prvej tretine, ako píše denník Šport, viedli hostia 2:0. V prostrednej časti hry sa im však podarilo zrovnať. Pričom Nemec prihrával Holtzovi na vyrovnávajúci gól.

O výhre Canadiens však päť minút pred koncom zápasu rozhodol Caufield.

Juraj Slafkovský končil zápas s jedným plusovým bodom. Šimon Nemec s dvomi mínuskami, keď na jeden gól prihrával, no bol na ľade pri všetkých troch presných zásahoch Canadiens.

TAKTO JURAJ OTVÁRAL SKÓRE ZÁPASU Zdroj: Facebook/Juraj Slafkovský

A TAKTO ŠIMON NEMEC ASISTOVAL PRI VYROVNÁVAJÚCOM GÓLE NA 2:2 Zdroj: Facebook/Juraj Slafkovský

Jasná, tras sa! Peťa vo Flachau tesne prehrala so Shiffrinovou, ale doma si to vynahradí