Nedeľa 14. 04. 2024 05:25:52 | Meniny má Justina

Na domácich majstrovstvách Európy získala Ema Kapustová bronz

OSRBLIE/ Slovenská biatlonistka Ema Kapustová získala bronzovú medailu vo vytrvalostných pretekoch na 15 km na majstrovstvách Európy v Osrblí. V stredu na domácej trati predviedla opäť čistú streľbu a do cieľa prišla so stratou 59,1 sekundy na víťazku Maren Kirkeeideovú z Nórska. Druhá skončila Alina Stremousová z Moldavska (+46,5 s).

TASR|24. január 2024|16:36:57

Zdroj: Slovenský biatlon / Igor Stančík

Súvisiaci článok
Peťa sa lieči, no vracia sa Nasťa! Kuzminová sa pozajtra v Osrblí vráti do súťažného kolotoča
Čítajte viac >

Dvadsaťjedenročná Slovenka potvrdila dobrú formu zo Svetového pohára a dosiahla jeden z najlepších výkonov medzi ženami. Opäť sa mohla oprieť o vynikajúcu streľbu, ktorá jej v uplynulých týždňoch priniesla bodované pozície v SP a podobne, ako v stíhačke Oberhofe, kde dosiahla svoje maximum 25. priečku, nespravila ani jedinú chybu. Darilo sa jej aj na trati a po všetkých položkách sa držala na popredných priečkach. Po prvej ležke bola siedma, po druhej položke sa posunula na tretie miesto, po tretej síce klesla o priečku nižšie, no zo záverečnej stojky vybehla ako priebežná líderka. V poslednom kole mierne spomalila a v cieli bola o trinásť sekúnd za vtedy vedúcou Alinou Stremousovou z Moldavska. Obe potom predbehla ešte ďalšia "čistá" pretekárka Maren Kirkeeideová z Nórska, ktorá získala zlato s náskokom 46,5 sekundy. Okrem nich boli na strelnici stopercentné už iba ďalšie štyri pretekárky.

"Nenachádzam slov, je to neopísateľné a stále to spracovávam. Som veľmi rada. ďakujem celému tímu, fanúšikom. Už mám medaily z mládežníckych šampionátov, ale táto je medzi ženami a to má inú váhu. Vážim si ju ešte viacej. Znova to boli štyri nuly, čo je super. Na strelnici som si to vydrela a každú strelu som sa snažila si postrážiť. Hlavne tu poslednú položku. Cítila som tlak aj od fanúšikov. Som doma a chcela som ukázať všetko. Je pekné spraviť takýto výsledok doma pred rodičmi," povedal pre RTVS.

422379258_770481428439547_2289827031639393718_n.jpg Zdroj: Slovenský biatlon

Kapustová však už nebude štartovať v ďalších pretekoch na domácich ME. Spolu s trénerom Martinom Otčenášom sa zameriavajú na juniorské majstrovstvá Európy a sveta, ktoré sú na programe od 5. respektíve 21. februára. "Treba sa potešiť, ale je pred nami ešte veľa roboty a aj moje hlavné ciele," povedala. "Už nebude štartovať. Vrcholy sezóny sú pre nás juniorské ME v Poľsku a potom MS v Estónsku. tento rok sa lúči s juniorskou kategóriou a chceme uspieť tam," povedal jej tréner.

"Je to niečo úžasné, fantastické, toto v pláne nebolo. Je to veľkú úspech pre celý slovenský biatlon. Všetky štyri streľby som videl priamo zo strelnici a to dokážu len najlepšie biatlonistky na svete," povedal pre RTVS prezident Slovenského zväzu biatlonu Peter Vozár.

Ďalším Slovenkám sa už tak nedarilo. Zuzana Remeňová minula päť terčov a so stratou 6:51,4 minúty obsadila 51. miesto, jej sestra Mária skončila na 76. priečke (7, +9:10,5 min) a Júlia Machyniaková obsadila 83. pozíciu (6, +9:53,7 min).

Snímka obrazovky 2024-01-24 171452.png


Súvisiaci článok
Čaputová ďalej blokuje vznik ministerstva športu. Obráti sa na Ústavný súd
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť