Nedeľa 14. 04. 2024 04:22:42 | Meniny má Justina

Shiffrinová mala pri páde väčšie šťastie, ako naša Peťa

CORTINA D´AMPEZZO/ Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová podľa prvotných vyšetrení neutrpela poškodenie väzov v ľavom kolene. Líderka celkového poradia Svetového pohára nedokončila piatkový zjazd v Cortine d'Ampezzo, keď po páde vo veľkej rýchlosti skončila v ochranných sieťach. Dvadsaťosemročnú Američanku následne transportovali na vyšetrenie do nemocnice.

TASR|26. január 2024|16:09:13

Zdroj: Facebook / Mikaela Shiffrin

Súvisiaci článok
Po Vlhovej škaredo spadla aj Shiffrinová. Zrejme má poranenú nohu
Čítajte viac >

"Mikaelu Shiffrinovú previezli na kliniku v Cortine a vyšetrujú ju pre zranenie ľavej nohy. Prvotná analýza ukazuje, že predný krížny väz v kolene sa zdá byť neporušený. Ďalšie podrobnosti prinesieme," uviedol Shiffrinovej tím vo vyhlásení.

Po páde americkej hviezdy bolo vidieť nad traťou aj záchranný vrtuľník. Shiffrinová po ošetrení vstala a odkrívala zo svahu za pomoci lekárov. Agentúra AP nevedela potvrdiť, či si situácia vyžiadala transport vrtuľníkom.

Shiffrinová štartovala s číslom osem, po skoku pred prvým medzičasom stratila rovnováhu a skončila v sieti. Po páde vo veľkej rýchlosti sa dokázala postaviť, ale mala problémy s ľavou nohou. Preteky sa pre pád prerušili na približne 20 minút. Krátko po páde Shiffrinovej spadla aj Talianka Federica Brignoneová, líderka poradia obrovského slalomu však ihneď pokračovala ďalej a nezranila sa. Zraneniam sa podľa AP vyhla Michelle Gisinová, no olympijská víťazka Corinne Suterová odstúpila po tom, ako sa v polovici trate držala za ľavé koleno. Práve na trati v Tofane sa budú konať preteky na ZOH 2026.

Za uplynulé dva týždne utrpela nepríjemný pád hneď pätica celkových víťazov SP. Okrem Shiffrinovej a Brignoneovej spadla na domácich pretekoch v Jasnej aj Slovenka Petra Vlhová, ktorej ukončilo sezónu roztrhnutie predného krížneho väzu v pravom kolene. Sezóna sa predčasne skončila aj Francúzovi Alexisovi Pinturaultovi a Aleksandrovi Aamodtovi Kildemu, ktorý je partner Shiffrinovej.

Zjazd v Cortine napokon vyhrala Rakúšanka Stephanie Venierová, pre ktorú to bolo druhé víťazstvo vo SP a opäť v kráľovskej alpskej disciplíne.


Súvisiaci článok
Fenomenálny cyklista Peter Sagan oslavuje narodeniny. Gratulujeme!
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť