Pondelok 15. 07. 2024 07:13:25 | Meniny má Henrich

Najlepšie slovenské nemocnice sú v Košiciach a v Trstenej. Rozhodli pacienti Dôvery

SLOVENSKO/ Pacienti za minulý rok z fakultných a univerzitných nemocníc najlepšie hodnotia Detskú fakultnú nemocnicu (DFN) Košice. Naopak, najhoršie sa umiestnila Fakultná nemocnica Trnava. Zo všeobecných nemocníc má najlepšie hodnotenie Hornooravská nemocnica s poliklinikou Trstená, najhoršie má Všeobecná nemocnica s poliklinikou Veľký Krtíš.

TASR|7. marec 2024|13:00:19

Zdroj: Facebook / Detská fakultná nemocnica Košice

Súvisiaci článok
Namiesto odvodov by Dôvera radšej zvýšila platbu za poistencov štátu
Čítajte viac >

Vyplýva to z rebríčka nemocníc súkromnej zdravotnej poisťovne Dôvera.

Spomedzi špecializovaných zdravotníckych zariadení sa najvyššie umiestnilo Kardiocentrum Agel v Košiciach. Najhoršie hodnotenie mala Psychiatrická nemocnica Philippa Pinela v Pezinku. V rámci ostatných zdravotníckych zariadení pacienti najlepšie ohodnotili rehabilitačnú nemocnicu Tetis, najhoršie sanatórium Tatranská Kotlina.

Celková priemerná známka hodnotenia bola 1,46. "Išlo o najlepšie hodnotenie za celú históriu," poznamenal člen predstavenstva Dôvery Marian Faktor. Najlepšie hodnotené zariadenia boli v Žilinskom a Prešovskom kraji. Z hľadiska odbornosti získali najlepšie hodnotenia onkológia v gynekológii a onkológia v ortopédii. Najhoršie známky dostávali nemocnice za stravu.

Zdravotná poisťovňa pri zostavovaní rebríčka vychádzala z takmer 9000 dotazníkov vyplnených pacientami. Tí zdravotnícke zariadenia posudzovali v troch oblastiach - spokojnosť s tzv. hotelovými službami (strava a ubytovanie), spokojnosť s prístupom a správaním personálu a zrozumiteľnosť informácií, ktoré dostanú počas hospitalizácie a pri prepúšťaní.


Súvisiaci článok
Ľudí s poruchou pohlavnej identity na Slovensku pribúda
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť