Sobota 18. 05. 2024 14:33:41 | Meniny má Viola

Hygienici riešili možný dovoz jahôd kontaminovaných žltačkou do školskej jedálne na Kysuciach

KRÁSNO NAD KYSUCOU/ Regionálny úrad verejného zdravotníctva (RÚVZ) so sídlom v Čadci riešil možné dodanie kontaminovaných jahôd predávaných v Poľsku do zariadenia školského stravovania na základnej škole v Krásne nad Kysucou. Ochorenie na žltačku typu A sa medzi žiakmi a zamestnancami nepotvrdilo.

TASR|21. marec 2024|09:00:06

Ilustračné foto. Zdroj: freepik.com

Súvisiaci článok
Dieťatko v Petržalke zasiahol prúd. Zachránila ho spolupráca operátora 155-ky a príbuzného
Čítajte viac >

Vyplýva to zo stanoviska Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR.

"Regionálny úrad verejného zdravotníctva so sídlom v Čadci okamžite aktívne komunikoval s vedením školy a miestne príslušným lekárom o opatreniach za účelom zamedzenia možného vzniku a šírenia ochorenia a ďalšieho postupu," uviedli hygienici. Rodičia boli informovaní o potrebe sledovať priebežne zdravotný stav detí.

"Úrad verejného zdravotníctva SR ihneď po zistení možného podozrenia a medializovaných informácií z Poľska kontaktoval Štátnu veterinárnu a potravinovú správu SR s požiadavkou o súčinnosť pri overení dôveryhodnosti medializovaných informácií, o preverenie dodávateľa predmetných jahôd s danou šaržou, ktoré dodal na Slovensko, ako aj o súčinnosť pri možnom laboratórnom vyšetrení vzorky z inkriminovanej šarže čerstvých jahôd," priblížila hlavná hygienička Tatiana Červeňová.

RÚVZ Čadca zároveň postúpil informáciu všetkým školským zariadeniam v okresoch Čadca a Kysucké Nové Mesto, aby zabezpečili konkrétne opatrenia v prípade, že by im tieto potraviny s danou šaržou boli dodané.


Súvisiaci článok
Slováci budú mať radosť! Spúšťame očkovanie novou vakcínou proti ochoreniu COVID-19
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť