Nedeľa 14. 04. 2024 02:37:35 | Meniny má Justina

Vietor na severe Slovenska vyvracia stromy. Padajú na cesty, autá, aj budovy...

SLOVENSKO/ Na Slovensku je na Veľkonočný pondelok veterno. Vietor na Orave, Kysuciach a na Považí dokonca vyvracia stromy. Polícia uzatvorila cesty na Orave, aj medzi Terchovou a Párnicou.

Michal Filek|1. apríl 2024|14:11:51

Zdroj: Facebook/Polícia SR - Žilinský kraj

Súvisiaci článok
Saharský prach nad Slovenskom stále pribúda. Odveje ho až pondelkový studený front
Čítajte viac >

„Z dôvodu silného vetra sú popadané stromy na ceste II/520 v Suchej Hore v okrese Tvrdošín. Cesta III/2311 medzi Habovkou a Oravicami je z bezpečnostných dôvodov úplne uzavretá. Zvýšte na cestách opatrnosť,“ upozorňuje polícia na sociálnej sieti.

Spadnutý strom zastavil dopravu aj medzi Párnicou a Zázrivou.

Operačné stredisko HaZZ v Žilinskom kraji informuje, že v pondelok okolo obeda evidujú popadané stromy v Čadci u Hluška, v Stránskom pri Rajci, v Ružomberku – Bielom Potoku, v Partizánskej Ľupči na Liptove, v Čadci – Vojty, v Terchovej, v Martine, v Lietave, Námestovo – Slanická osada, v Likavke a vo Fačkove.

V Námestovo spadol strom na auto, strechu vietor strhol v Brezovici v okrese Ružomberok a plechy na streche uvoľnil na budove v Tvrdošíne.

Úseky monitorujú policajné hliadky.

Špecializovaný meteorologický portál iMeteo upozorňuje na poryvy vetra, ktorý v Liesku na Orave dosahuje rýchlosť 87 km/h, v Telgárte 83 km/h a v Poprade 77 km/h.

Takto silný vietor, podľa iMeteo, predstavuje veľké nebezpečenstvo.

Amatérska stanica v Terchovej dokonca uviedla, že vietor dosiahol rýchlosť až 90 km/h.

„Za silný vietor môže tlakový kontrast medzi tlakovou výšou so stredom nad východnou Európou a tlakovou nížou, so stredom nad Nemeckom. Zároveň sa nad Rakúsko tlačí ďalšia tlaková výš od juhu, ktorá ešte dopomáha silnému vetru,“ informuje iMeteo. Vietor má komplikovať dopravu až do večera. Dávajte si pozor!


Súvisiaci článok
Zo Sahary príde nad Slovensko prach. Dokonca až v troch vlnách. Kedy ho môžeme očakávať?
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť