Sobota 18. 05. 2024 12:24:46 | Meniny má Viola

Pellegrini má stres. Prezidentské voľby považuje za niečo špeciálne

SLOVENSKO/ Z druhého kola prezidentských volieb má kandidát a predseda Hlasu-SD Peter Pellegrini stres. Je to podľa jeho slov niečo, čo zažíva prvýkrát. Tieto voľby považuje za špeciálne.

TASR|6. apríl 2024|22:20:51

Zdroj: Facebook/Peter Pellegrini

Súvisiaci článok
Je odvolené. Účasť vyzerá vyššia, Slosiarik tipuje víťazstvo Korčoka
Čítajte viac >

"Kým v parlamentných voľbách sme sa mohli podeliť, že ten získal viac kresiel a ten menej, tu je len jeden víťaz," skonštatoval Pellegrini po príchode do bratislavskej reštaurácie, ktorá sídli na petržalskej strane Dunaja. Druhé kolo volieb je podľa neho napínavé ako finálový beh.

Pellegrini poukázal na kampaň, ktorá šla pod kožu. "Útoky a nechutné veci ma posilnili a aj z toho negatívneho som si odniesol to pozitívne," podotkol.

Ak bude výsledok tesný, jeho prehra či prehra jeho súpera Ivana Korčoka bude so cťou, myslí si. "Nebude to žiadny debakel na hlavu," poznamenal Pellegrini s tým, že v minulosti boli rozdiely medzi kandidátmi enormné.

Volebnú noc bude tráviť s politickými aj nepolitickými kamarátmi, očakáva poskromnejšie množstvo návštevníkov. S koaličnými partnermi je v kontakte. Predseda SNS Andrej Danko nie je v Bratislave, ale podľa Pellegriniho slov spolu telefonovali. Priblížil, že premiér Robert Fico (Smer-SD) má v sobotu svoj program. "Budeme to spolu, samozrejme, komunikovať, podľa toho ako sa to bude vyvíjať," povedal.

Kandidát tvrdí, že s nikým zo slávnych ľudí, ktorí ho v posledných dňoch podporili na sociálnych sieťach, nebol v kontakte. Nevie, či niekto z nich do reštaurácie v sobotu večer príde. "Kto sem príde, uvidíme, netreba očakávať nič výnimočné. Nevidím, že by sem prišli herci, umelci, speváci. Budú tu priatelia a ľudia, ktorí mi pomáhali v kampani," skonštatoval Pellegrini.


Súvisiaci článok
Prezidentka: Je dôležité, aby sa občania podieľali na výsledku volieb
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť