Piatok 06. 09. 2024 14:38:22 | Meniny má Alica

VIDEO Famózny mladíček Slafkovský strelil svoj prvý hetrik v NHL. Bol prvou hviezdou zápasu

MONTREAL/ Slovenský hokejista Juraj Slafkovský strelil svoj premiérový hetrik v zámorskej NHL. V noci na stredu ním pomohol Montrealu Canadiens k vysokému triumfu nad Philadelphiou Flyers 9:3. Dvadsaťročný krídelník potvrdil skvelú formu v závere sezóny, keď v uplynulých 15 dueloch nazbieral 17 bodov. Zdroj: TASR

Michal Filek|10. apríl 2024|07:15:04

Zdroj: Facebook/Juraj Slafkovský

VIDEO Slafkovský stanovil tínedžerský rekord Montrealu na 41 bodov. V sobotu oslávi 20 rokov

Naposledy sa trikrát v zápase zo Slovákov presadil Tomáš Tatar. Bolo to ešte v roku 2016.

Najvyššie draftovaný Slovák v histórii otvoril skóre duelu už po 65 sekundách, keď korčuľou tečoval strelu Mikea Mathesona.

V 29. minúte zvýšil na 2:0, pri pravej žŕdke ho našiel úplne osamoteného kapitán Nick Suzuki, a premiérový hetrik v kariére v NHL dokonal o tri minúty neskôr, keď upravil na 4:0 pre domácich.

Dlhou prihrávkou z vlastného obranného pásma ho vysunul David Savard a Slafkovský nezaváhal zoči-voči brankárovi Samuelovi Erssonovi.

Bol to už jeho 19. gól v prebiehajúcej sezóne, v ktorej odohral 78 zápasov a dokopy nazbieral 48 bodov.

Proti Flyers odohral 14:58 minúty, počas ktorých šesťkrát vystrelil na bránku súpera, rozdal tri bodyčeky a pripísal si jeden plusový bod. Po zápase ho vyhlásili za prvú hviezdu stretnutia a dostalo sa mu mohutného potlesku postojačky.

Montreal vyhral po troch zápasoch, Philadelphia prehrala už vo ôsmom stretnutí v sérii a opäť si znížila šancu na postup do play off.

Slafkovský je vo veku 20 rokov a 10 dní druhým najmladším Slovákov s hetrikom v profilige. Menej mal jedine Marián Gáborík.

VIDEO Slafkovský prekonal 50-ročný rekord Montrealu. Žiadny iný tínedžer nebodoval viac, ako on