Streda 22. 05. 2024 16:53:01 | Meniny má Júlia, Juliana

Prežil šiestich ministrov. Taraba odvolal riaditeľa meteorológov, vraj bez dôvodu

SLOVENSKO/ Riaditeľ Slovenského hydrometeorologického ústavu (SHMÚ) Martin Benko končí vo svojej funkcii. Odvolal ho minister životného prostredia Tomáš Taraba (nominant SNS). Benko o tom informoval na sociálnej sieti.

TASR|10. apríl 2024|11:03:40

Zdroj: Facebook/Martin Benko

Súvisiaci článok
VIDEO Taraba v Bruseli žiadal, aby mohol medvede plošne riešiť, no nepochodil. Slovensko vraj urobí vlastné opatrenia
Čítajte viac >

"Dnes (pondelok 9. 4., pozn. TASR) som bol bez uvedenia dôvodu ministrom životného prostredia odvolaný z pozície generálneho riaditeľa SHMÚ," povedal Benko s tým, že vo funkcii bol 11 rokov a počas tohto obdobia sa na envirorezorte vystriedalo šesť ministrov. "A takmer každému bolo treba vysvetľovať, na čo všetko tu to SHMÚ vlastne máme," podotkol.

SHMÚ je podľa Benka nenahraditeľný pre takmer všetky zložky štátu, ako je Hasičský a záchranný zbor, sekcia krízového riadenia ministerstva vnútra, Horská a záchranná služba, Úrad jadrového dozoru, Ozbrojené sily SR či letecká a cestná doprava.

"Teším sa, že sme toto obdobie zvládli bez vážnych výpadkov vo fungovaní (napriek mnohým výrazným ohrozeniam) a výrazne sa podarilo rozšíriť štátnu pozorovaciu sieť meteorologickú, hydrologickú aj pre kvalitu ovzdušia," skonštatoval odvolaný riaditeľ.


Súvisiaci článok
VIDEO Na mieste, kde zomrela Bieloruska, bol 200-kilový medveď s krvavou papuľou, tvrdí Taraba. Šelmy chce strieľať so súhlasom EÚ, alebo cez ústavný zákon
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť