Štvrtok 20. 06. 2024 22:37:28 | Meniny má Valéria

Turistický vláčik bude opäť brázdiť ulice Banskej Bystrice. Toto je dátum jeho štartu

BANSKÁ BYSTRICA/ Turistický vláčik Neusohl Express sa po zimnom období opäť vydá do ulíc Banskej Bystrice. Svoju druhú sezónu odštartuje 27. apríla o 10.00 h a 11.00 h ešte pred otvorením festivalu Vínšpacírka. Novinkou tohtoročnej sezóny budú špeciálne víkendové jazdy z mesta pod Urpínom priamo do obce s baníckou tradíciou Španej Doliny. TASR o tom v piatok informovala hovorkyňa primátora Zdenka Marhefková.

TASR|19. apríl 2024|18:34:00

Zdroj: Facebook/Mesto Banská Bystrica

Súvisiaci článok
V Lešti našli dve nemecké vozidlá z II. svetovej vojny
Čítajte viac >

"Neusohl Express bude počas Vínšpacírky odstavený na Námestí SNP a návštevníkom poslúži ako informačný bod o novinkách a aktivitách v regióne, ktoré im poskytnú zamestnanci Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko. Od 28. apríla až do konca mája bude premávať počas víkendov. V hlavnej turistickej sezóne jún až august vyrazí do ulíc každý deň," konštatoval riaditeľ OOCR Stredné Slovensko Jiří Pěč.

Odchody spred Hodinovej veže sú v každú celú hodinu, od 10.00 do 13.00 h a od 15.00 do 18.00 h. Cestovné sa oproti minulému roku nemení. Lístky je možné zakúpiť si priamo vo vláčiku platbou v hotovosti alebo kartou.

"Teší ma, že od mája pribudnú počas víkendov aj špeciálne jazdy z Banskej Bystrice do Španej Doliny. Tieto zážitkové jazdy budú zahŕňať vstup do jediného sprístupneného priestoru v podzemí Španej Doliny, do banského podzemného prekopu, vstup do historickej ľudovej školy i múzea medi. S vláčikom sme do tejto lokality absolvovali skúšobnú jazdu, preto verím, že novú trasu návštevníci a obyvatelia ocenia a využijú," doplnil primátor Ján Nosko.

Odchod z námestia bude mať o 9.00 h a z dôvodu obmedzenej kapacity je možné si na tieto jazdy zakúpiť lístky aj vopred prostredníctvom webu OOCR Stredné Slovensko.

Turistický vláčik s kapacitou 56 cestujúcich vlani previezol historickým centrom Banskej Bystrice zhruba 8000 návštevníkov.


Súvisiaci článok
Banská Bystrica chce úplný zákaz hazardu. Má to však háčik
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť