Streda 22. 05. 2024 12:34:35 | Meniny má Júlia, Juliana

Krásu a pestrosť Tatranského národného parku predstavia počas dní TANAP-u od štvrtka do soboty

TANAP/ Pestrosť územia Tatranského národného parku (TANAP) a činnosť jeho zamestnancov predstavia od štvrtka do soboty 4. mája počas Dní TANAP-u. Budú sa konať vo viacerých lokalitách, vo štvrtok je pre verejnosť pripravený program v kultúrnom dome v Zuberci na Orave.

TASR|2. máj 2024|15:00:06

Zdroj: Tatranský národný park

Súvisiaci článok
V Tatrách „úradujú“ poľskí zberači jelenieho parožia. V Číne z neho vyrábajú afrodiziakum
Čítajte viac >

Prvá časť podujatia je venovaná školskej mládeži. Na žiakov oravských škôl v závere prvého májového pracovného týždňa čaká osem zastavení, v rámci ktorých sa počas dvoch dní dozvedia viac o prírode a jej ochrane.

"Prostredníctvom Dní TANAP-u sa vynasnažíme o dve veci - poukázať na vzácnosti prírody najstaršieho národného parku na Slovensku a predstaviť činnosť našej organizácie. Navyše, TANAP si tento rok pripomína 75. výročie založenia, čo je výborný impulz pre niečo takéto," vysvetlil Igor Stavný z oddelenia environmentálnej výchovy Správy TANAP.

V kultúrnom dome v Zuberci si návštevníci vo štvrtok vypočujú prezentácie pracovníkov správy národného parku, vrátane tých, ktorí pôsobia priamo v tejto časti Tatier. Spoločne so strážcom prírody nazrú i do sveta zvierat prostredníctvom záberov z fotopascí. Vstup je voľný.

V sobotu pokračuje podujatie v oblasti Vysokých Tatier a Liptova. Tu sa formou vychádzok so sprievodcom účastníci dozvedia viac priamo od odborných pracovníkov. V ponuke budú viac i menej známe miesta a pracoviská, ako napríklad Expozícia tatranskej prírody, Stredisko starostlivosti o genofond rýb či Stredisko starostlivosti o genofond drevín. Všetky miesta budú účastníci spoznávať aj s výkladom o okolitej prírode. Miesto na vychádzku je potrebné si vopred rezervovať.

Dni TANAP-u sa konajú po prvýkrát od jeho vzniku.


Súvisiaci článok
Prepadnutý chodník nad Hrebienkom sťažuje prácu záchranárom, aj zásobovanie chát. S opravou ešte ani nezačali
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť