Nedeľa 14. 07. 2024 14:05:53 | Meniny má Kamil

Detské pohotovosti budú od júla otvorené o dve hodiny kratšie

SLOVENSKO/ Ordinačné hodiny ambulantných pohotovostí pre deti sa od júla skrátia z 22.00 h na 20.00 h. Vyplýva to z novely zákona o poskytovateľoch zdravotnej starostlivosti, ktorú v utorok schválili poslanci Národnej rady (NR) SR.

TASR|14. máj 2024|15:04:15

Ilustračné foto. Zdroj: freepik.com

Súvisiaci článok
Zanechať ľudí v regiónoch bez detských pohotovostí môže spôsobiť ohrozenie života, upozorňuje KDH
Čítajte viac >

Nová legislatíva upravuje aj ordinačné hodiny pediatrov v bežných ambulanciách. Pacientom budú k dispozícii každý pracovný deň v týždni, z toho minimálne jeden deň do 16.00 h.

Opatrenia majú podľa ministerky zdravotníctva Zuzany Dolinkovej (Hlas-SD) zabezpečiť dostupnú zdravotnú starostlivosť pre deti na celom Slovenskom, kým do systému nepríde nová generácia pediatrov. Zmeny šéfka rezortu avizovala po májových rokovaniach so zástupcami pediatrov a Združením miest a obcí Slovenska.

Novela zákona prináša zmeny aj pri zavádzaní optimalizácie siete nemocníc. Upravuje možnosť vydávať tzv. vyhlášku o kategorizácii aj v priebehu roka a pri viacerých úkonoch predlžuje lehoty o jeden rok.


Súvisiaci článok
V júli zatvoria 10 detských pohotovostí. Aj pre okres Námestovo, kde sa rodí najviac detí na Slovensku. Petičný výbor, aj županka chcú bojovať
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť