Štvrtok 20. 06. 2024 21:11:25 | Meniny má Valéria

Dobrovoľníci vysadili v Nízkych Tatrách rekordný počet stromčekov

MALUŽINÁ/ Početná partia dobrovoľníkov povysádzala vo štvrtok v Nízkych Tatrách neďaleko Malužinej 10 000 kusov nových stromčekov. Ide o nový slovenský rekord v počte stromčekov zasadených za jeden deň. Pre TASR to potvrdil rekordológ Igor Svítok. Akcia sa uskutočnila v rámci iniciatívy Voda pre stromy.

TASR|24. máj 2024|09:00:06

Ilustračné foto. Zdroj: lesytanap.sk

Súvisiaci článok
Na Slovensku sa v stredu pravdepodobne vyskytlo tornádo
Čítajte viac >

Rekordológ hodnotil, že akcia prebehla hladko. Dobrovoľníkom podľa Svítoka väčšinu dňa prialo aj počasie. "Zároveň sa dnes podarilo vysadiť dvojmiliónty stromček v Tatrách v rámci tohto projektu, ktorý už roky pomáha slovenským lesom," povedal. Plocha výsadby tak presiahla už 800 hektárov. História projektu siaha do roku 2012.

Každoročne pribudnú v slovenských horách desiatky tisícok nových stromov. Projekt je realizujú v spolupráci s Lesmi Slovenskej republiky. Tento rok podniku venovali 185.000 kusov sadeničiek. "Na výsadbe v rámci územia Lesnej správy Malužiná sa dnes podieľalo 66 dobrovoľníkov. Išlo o listnaté aj ihličnaté sadenice, smreky, smrekovce, jedle a buky," uviedol pre TASR vedúci úseku komunikácie obchodnej spoločnosti Lidl Slovensko Tomáš Bezák.

Skonštatoval, že o projekt Voda pre stromy prejavujú zamestnanci z celého Slovenska každoročne veľký záujem. Prihlásených dobrovoľníkov je toľko, že o ich účasti na akcii rozhoduje náhoda.


Súvisiaci článok
Zákonom chránený vstavač purpurový zakvitol v obci pri Michalovciach
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť