Piatok 21. 06. 2024 01:02:56 | Meniny má Alojz

Na moste pri Trnave začali diaľničiari druhú fázu opravy. Počítajte s obmedzeniami

TRNAVA/ Národná diaľničná spoločnosť od apríla komplexne opravuje 80 metrov dlhý most pri Trnave, v mieste križovania diaľnice D1 a rýchlostnej cesty R1. K rozsiahlej rekonštrukcii sa pristúpilo po štyroch dekádach a bola nevyhnutná pre ďalšie dlhodobé a bezproblémové využívanie tohto mosta. Prvá fáza stavebných prác bola ukončená v presne stanovenom termíne, aktuálne začína 2. fáza a opravovať sa bude vnútorná časť ľavého mosta. Zdroj: NDS

Michal Filek|11. jún 2024|15:00:06

Práce na moste pri Trnave vstúpili do 2. fázy. Zdroj: NDS

Súvisiaci článok
VIDEO V pondelok začína rekonštrukcia diaľničného mosta pri Trnave
Čítajte viac >

„Stavebné práce na vonkajšej časti mosta pozostávali z búracích prác, v rámci ktorých bolo z mosta demontované pôvodné príslušenstvo a vybúrané pôvodné konštrukčné časti až na úroveň nosnej konštrukcie. Následne sa zrealizovalo, betonáž spádového betónu, vystuženie a betonáž rímsy, osadili sa nové mostné závery, celoplošná izolácia, položili sa asfaltové vrstvy vozovky, osadilo sa zábradlie a zvodidlá,“ približuje Michaela Lacková z komunikačného oddelenia Národnej diaľničnej spoločnosti.

Hovorkyňa dodáva, že terajšie stavebné práce, vykonávané od pondelka 10. júna, budú prebiehať na vnútorných častiach ľavého mosta, v strednom deliacom páse. Doprava bola preto presmerovaná už na opravené vonkajšie časti mosta a je vedená v dvoch jazdných pruhoch. Odbočenie z diaľnice R1 na diaľnicu D1 v smere Nitra – Bratislava je zachované.

Hlavná obchádzková trasa

Pripojenie z diaľnice D1 na diaľnicu R1 v smere Bratislava – Trnava je naďalej riešené obchádzkou. Nákladná aj osobná doprava z D1 smerujúca do Trnavy môže využiť presmerovanie po R1 smer Nitra. V križovatke Vlčkovce navedie obchádzková trasa vozidlá ponad R1 späť na smer do Trnavy. Obchádzka je však určená len pre vozidlá s nosnosťou maximálne 32 ton.

„Rekonštrukčné práce sú vykonávané aj v noci, 7 dní v týždni a boli rozdelené do 2 fáz práve z dôvodu, aby bol dopad na plynulosť dopravy čo najmenší. Národná diaľničná spoločnosť oceňuje a zároveň ďakuje všetkým motoristom a dopravcom, že počas stavebného obdobia jazdia po moste D1xR1 obozretne, trpezlivo, ohľaduplne a dodržiavajú dopravné predpisy a stanovené rýchlostné limity,“ uzavrela Lacková. Všetky práce by mali byť skončené v tomto kalendárnom roku.


Súvisiaci článok
Začali prípravné práce pred opravou mosta pri Trnave. Rekonštrukcia začne v pondelok
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť