Pondelok 15. 07. 2024 18:10:01 | Meniny má Henrich

V Košiciach sa pri havárii zabil mladý motorkár

KOŠICE/ Pri vážnej dopravnej nehode, ktorá sa stala v pondelok (17. 6.) večer v Košiciach, vyhasol život 30-ročného motocyklistu. K zrážke motocyklu zn. Yamaha s vozidlom zn. Range Rover došlo krátko po 20.00 h na križovatke ulíc Trieda SNP a Popradská.

TASR|18. jún 2024|13:44:44

Zdroj: Polícia

Súvisiaci článok
Muž týral ženu, s ktorou býval v garáži v Poprade
Čítajte viac >

Informovala o tom košická krajská policajná hovorkyňa Jana Mésarová.

Podľa doterajších zistení vodič z okresu Revúca viedol motocykel po Triede SNP, pričom v úrovni križovatky s Popradskou ulicou došlo k zrážke s vozidlom zn. Range Rover, ktoré viedla 67-ročná vodička z Košíc v smere od Popradskej ulice na Festivalové námestie. Vodič motocykla pri nehode utrpel zranenia nezlučiteľné so životom.

"Vodička podľa predbežnej lekárskej správy pri dopravnej nehode utrpela ľahké zranenia s predpokladanou dobou liečenia do sedem dní. Požitie alkoholu u vodičky zistené nebolo. To, či bol pod vplyvom alkoholu nebohý vodič, bude zisťované pri pitve," uviedla Mésarová.

Policajti udalosť na mieste zadokumentovali aj za prítomnosti znalca z odboru cestná doprava. Počas dokumentovania nehody bol úsek cesty uzavretý na nevyhnutne potrebný čas a policajti na mieste riadili cestnú premávku.

Policajný vyšetrovateľ v tejto súvislosti začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. "Bližšie okolnosti, za akých k tejto tragickej dopravnej nehode došlo a čo bolo jej príčinou, bude predmetom ďalšieho vyšetrovania," dodala hovorkyňa.


Súvisiaci článok
Falošná policajtka v Petržalke obrala dôchodcu o tisíce eur
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť