Streda 16. 10. 2024 17:18:09 | Meniny má Vladimíra

Parádny obrat Calgary režíroval Pospíšil. Honzek si premiéru v NHL odkrútil v prvom útoku

VANCOUVER/ Calgary prehrávalo ešte tri minúty pred koncom druhej tretiny vo Vancouveri 1:4, no potom prišiel obrat v skóre. Zaslúžil sa o to aj Pospíšil, ktorý v 43. minúte znížil na 3:4 z pohľadu svojho tímu strelou švihom spomedzi kruhov po prihrávke Anthonyho Manthu.

TASR|10. október 2024|09:20:11

Zdroj: Facebook/Calgary Flames

Skvelý vstup do sezóny: Slafkovský prihral na víťazný gól!

V polovici tretej tretiny poslal Flames do vedenia 5:4 Jonathan Huberdeau, no domáci si vynútili predĺženie 97 sekúnd pred koncom riadneho času zásluhou J.T. Millera.

V druhej minúte extra času rozhodol Connor Zary po individuálnej akcii o víťazstve Calgary, asistenciu pri rozhodujúcom zásahu si pripísal Pospíšil. Ten odohral v tretej formácii celkovo 15:47 min, mal bilanciu 1+1, plusový bod, dve strely, dva bloky a dve trestné minúty za podrazenie. Jeho spoluhráči počas tohto vylúčenia v prvej tretine skórovali, Mantha znížil v oslabení na 1:3.

Honzek začal svoj premiérový duel v NHL v prvom útoku Calgary spolu s Nazemom Kadrim a Andrejom Kuzmenkom. Na ľade strávil v dvadsiatich striedaniach spolu 13:11 min, mal plusový bod, raz vystrelil, zblokoval jednu strelu a pripísal si na konto dva bodyčeky.

Vancouver Canucks – Calgary Flames 5:6 pp (4:1, 0:1, 1:3 - 0:1)

Góly: 10. Sprong (Hronek, Heinen), 12. Boeser (DeBrusk, E. Pettersson), 13. Garland (Höglander, Räty), 18. Boeser (J. Miller, Q. Hughes), 59. J. Miller (Q. Hughes) – 16. Mantha, 38. Andersson (Kadri, Kuzmenko), 43. POSPÍŠIL (Mantha, Bahl), 49. Weegar (Zary, Kadri), 51. Huberdeau (Pachal, Bean), 62. Zary (POSPÍŠIL, Andersson). Brankári: Šilovs - Vladař, strely na bránku: 26:25.

Tatar si Prahu užil, aj keď ho vyšla mimoriadne draho. Slovákov bolo na ľade cítiť