Streda 16. 10. 2024 12:04:30 | Meniny má Vladimíra

Slováci to zvládli. Azerbajdžan v presilovke zdolali, Haraslín nádherne rozhodol!

BAKU/ Slovenská futbalová reprezentácia zvíťazila nad domácim Azerbajdžanom 3:1 v zápase C-divízie Ligy národov. S desiatimi bodmi figuruje priebežne na čele tabuľky 1. skupiny o tri body pred Švédskom, ktoré však čakal večerný duel v Estónsku.

TASR|14. október 2024|20:20:02

Zdroj: Facebook/Slovenský futbalový zväz

V Azerbajdžane chcú Slováci vyhrať. Ale musia hrať na sto percent!

Slováci v pondelkovom súboji so 113. tímom rebríčka FIFA s ťažkosťami potvrdili rolu favorita. Na Štadióne Tofika Bachramova v Baku otvorili skóre v 15. minúte zásluhou vlastného gólu domáceho stopéra Rahila Mammadova. V 38. minúte vyrovnal hlavou Tural Bajramov. Azerbajdžan prišiel v 70. minúte o vylúčeného Mahira Emreliho a oslabenie neustál, keď o trojbodovom zisku hostí rozhodol Lukáš Haraslín. V závere ešte prikrášlil triumf striedajúci Dávid Ďuriš. Stredopoliar Ondrej Duda nastúpil na jubilejný 80. medzištátny zápas.

Pravdepodobne kľúčový duel z hľadiska boja o postup do B-divízie odohrajú zverenci Francesca Calzonu 16. novembra v Štokholme proti priamemu konkurentovi Švédsku. Účinkovanie v Lige národov uzavrú 19. novembra v Trnave proti Estónsku.

Azerbajdžan - Slovensko 1:3 (1:1)

Góly: 38. T. Bajramov - 15. Mammadov (vlastný), 75. Haraslín, 87. Ďuriš. ŽK: Emreli, G. Alijev (obaja Azer.) ČK: 70. Emreli (po druhej ŽK). Rozhodovali: Saggi - Jensen, Dale (všetci Nór.), 4148 divákov.

Azerbajdžan: Dženetov - G. Alijev (84. A. Hüsejnov), Mammadov, B. Hüsejnov, Krivocjuk (46. Machmudov) - Isajev (76. Dadašov), Nurijev (88. Abdullajev), Čafargulijev - T. Bajramov, Emreli, Šejdajev (76. Akmedzade)

Slovensko: Rodák - Pekarík (90. Tomič), Šatka, Škriniar, Hancko - Duda (90. Rigo), Lobotka (83. Hrošovský), Bénes - Suslov, Strelec (83. Tupta), Haraslín (83. Ďuriš)

Slováci sú v Baku. "Nečaká nás ľahký zápas, ale chceme ho zvládnuť!" hovorí kapitán