Pondelok 15. 07. 2024 15:31:51 | Meniny má Henrich

V Bratislave pochodovali za slobodu a demokraciu

BRATISLAVA/ Na pochode za slobodu a demokraciu sa v utorok podvečer v Bratislave zišli stovky ľudí. Pochod sa začal o 17.00 h na Námestí SNP a pokračoval na Námestie slobody.

TASR|18. jún 2024|19:48:59

Zdroj: Platforma pre demokraciu

Súvisiaci článok
Svetové médiá píšu o inaugurácii Pellegriniho: "Spojenec Ficovej vlády priateľskej voči Rusku chce zjednotiť Slovensko!"
Čítajte viac >

Za jeho organizáciou stoja platforma Otvorená Kultúra!, Platforma pre demokraciu, Klimatická koalícia, občianske združenie Mier Ukrajine a organizátori občianskych protestov z dvadsiatich slovenských miest.

"Nesúhlasíme s pretváraním verejnoprávnych médií, neodbornými zásahmi do prírody, obmedzovaním slobody mimovládnych neziskových organizácií," uviedli v stanovisku organizátori pochodu. Nesúhlasia ani s návrhmi zákonov a opatrení, ktoré podľa nich majú obmedziť slobodu zhromažďovania sa a sťažiť prístup verejnosti k informáciám.

Súčasťou bolo aj verejné zhromaždenie, na ktorom sa čítalo spoločné vyhlásenie. To podpísalo 90 subjektov z celého Slovenska.


Súvisiaci článok
Posledný príhovor pani prezidentky: "Slovensko, si rozdelené, zranené, ale vždy v ťažkých chvíľach schopné sa spojiť v ľudskosti!"
Čítajte viac >

Zdieľať článok

Ďakujeme, že nás čítate. V prípade, že ste našli v článku chybu, napíšte nám na redakcia@sp21.sk

Lock-icon

Pre pridávanie komentárov do diskusie sa musíteprihlásiť